en iyi rulet siteleri
Seçimden sonra köyün suyu kesildi

Seçimden sonra köyün suyu kesildi

Xizan’a bağlı Şên köyünün suları seçimden sonra kesildi. Yurttaşlar, suyun kesilmesini seçim sonuçlarına bağlıyor.

ABONE OL
Mayıs 24, 2023 06:30
Seçimden sonra köyün suyu kesildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
BEDLÎS – Xizan’a bağlı Şên köyünün suları seçimden sonra kesildi. Yurttaşlar, suyun kesilmesini seçim sonuçlarına bağlıyor. 
 
Bêdlis’in Xîzan (Hizan) ilçesine bağlı Şên köyünün suları günlerdir akmıyor. Köyün yakınındaki dereden su taşıyan köylülerin başvuruları ise yanıtsız kaldı. Yetkili mercilere başvuru yapmalarına rağmen günlerdir köydeki su sorunun çözülmediğini belirten köylüler, seçim nedeniyle “cezalandırıldıklarını” ifade ediyor. Su kesintisi aynı zaman köyde yaklaşık 80 öğrencinin okuduğu köy okulunu da etkiliyor. Günlerdir su verilmeyen okulda, öğrenciler hijyenik olmayan bir ortamda eğitim görüyor. 
 
KÖYE SU VERİLMEME NEDENİ SEÇİM SONUÇLARI MI?
 
Köyde günlerdir su kesintisi nedeniyle dereden su taşıyarak temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan köylüler, seslerinin duyulmasını istiyor. Köyde yaşayan yurttaşlar, sularının kesilmesinin nedenin ise AKP ve Tayyip Erdoğan’a oy vermemeleri olduğunu söylüyor. 14 Mayıs genel seçimlerinde köyden Kemal Kılıçdaroğlu’na 169 oy, Tayyip Erdoğan’a ise 18 oy çıktı. Yine köyden Yeşil Sol Parti’ye 105, AKP’ye 10 ve İYİ Parti’ye 77 oy çıkmıştı.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.