en iyi rulet siteleri
Satılık mahalle ihalesi iptal edildi

Satılık mahalle ihalesi iptal edildi

Yenişehir Belediyesi kayyımı tarafından satışa çıkarılan Fabrika mahallesinin ihalesi, hiçbir tarafın ihaleye dahil olmaması üzerine iptal edildi.

ABONE OL
Eylül 20, 2022 09:30
Satılık mahalle ihalesi iptal edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
DİYARBAKIR – Yenişehir Belediyesi kayyımı tarafından satışa çıkarılan Fabrika mahallesinin ihalesi, hiçbir tarafın ihaleye dahil olmaması üzerine iptal edildi. 
 
Kayyım yönetimindeki Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Fabrika (İplik) mahallesinin ihalesi iptal edildi. Belediye binasında yapılan ihalenin, hiçbir tarafından ihaleye katılmaması üzerine iptal edildiği öğrenildi. İhale öncesi belediye binası önünde toplanan kalabalık bir grup ise, iptal kararı sonrası bina önünden ayrıldı.  
 
NE OLMUŞTU?
 
Yenişehir Belediye kayyımı, belediye binasının önünde bulunan ve 400 yakın ev ile bir caminin bulunduğu mahalleyi satışa çıkarmıştı. İhale kararı, kayyım yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 17 Kasım 2021 tarihinde almış olduğu “Dokuzçeltik Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı” kararına dayandırılmıştı. Diyarbakır Mimarlar Odası, Diyarbakır 3’üncü idare Mahkemesi’ne davanın öncelikli olarak ele alınması ve yürütmenin durdurulması kapsamında itirazda bulunmuştu.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.