en iyi rulet siteleri
Oluç: Irkçılık karşısındaki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz
  • Rojev
  • Politika
  • Oluç: Irkçılık karşısındaki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz

Oluç: Irkçılık karşısındaki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz

Amedspor’a yönelik ırkçı saldırıya tepki gösteren HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, “Amedspor karşısındaki bu ırkçı girişim organize bir iştir. Irkçılık karşısındaki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

ABONE OL
Mart 7, 2023 21:00
Oluç: Irkçılık karşısındaki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Amedspor’a yönelik ırkçı saldırıya tepki gösteren HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, “Amedspor karşısındaki bu ırkçı girişim organize bir iştir. Irkçılık karşısındaki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Meclis Genel Kurulu’nda Amedspor’a yönelik gerçekleştirilen ırkçı saldırıya tepki gösterdi.

 “Bursa’da Amedspor karşısında yaşanmış olanlara baktığımızda bunun öyle seyircilerin bir anlık galeyana gelerek hareket etmedikleri çok açık bir konu olarak görülüyor” diyen Oluç, saldırıların organize ve planlı bir girişim olduğunu belirtti.

Amedspor oyuncularının kaldıkları otelin önünde saatlerce gösteri yapılıp sloganlar atıldığını, maç esnasında ve sonrasında da saldırıların sürdüğünü hatırlatan Oluç, “Bu işler nefret suçuna giriyor. Bunların hepsinin profesyonel bir şekilde organize edildiği ortada. Yoksa ‘Yeşil’ ve ‘Beyaz toroslar’ posterini kim sokacak stadyuma? Kim onları bilecek de açacak? Bunun arkasında ırkçı bir planlama olmasa kim akıl edecek? Linç girişimi ve nefret suçu var. Hukuki işlemler nasıl yürütülecek göreceğiz ama Amedspor’a yönelik ırkçı saldırı Bursa’ya yakışmamıştır. Irkçılığın sonu felakettir ve Amedspor karşısındaki bu ırkçı girişim organize bir iştir. Irkçılık karşısındaki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz!” ifadelerini kullandı. 

Saruhan Oluç: “Yeşil” ve “Beyaz Toros” posterlerinin stadyuma sokulması ırkçı bir planlama. Irkçılığın sonu felakettir ve Amedspor karşısındaki bu ırkçı girişim organize bir iştir. Irkçılık karşısındaki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz! pic.twitter.com/ZpbNgH5rRR

— HDP (@HDPgenelmerkezi) March 7, 2023

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.