en iyi rulet siteleri
Sakık: Ege’de Yeşil Sol rüzgarı esmeli

Sakık: Ege’de Yeşil Sol rüzgarı esmeli

Ege Ağrı Kültür Federasyonu'nun İzmir'de düzenlediği buluşmaya katılan Yeşil Sol Parti Agirî Milletvekili adayı Sırrı Sakık, “Bu seçimde hiç vekil çıkarmadığımız yerlerden vekil çıkaracağız. Ege’den kazanım rüzgarı esmeli” dedi.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 16:32
Sakık: Ege’de Yeşil Sol rüzgarı esmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İZMİR – Ege Ağrı Kültür Federasyonu’nun İzmir’de düzenlediği buluşmaya katılan Yeşil Sol Parti Agirî Milletvekili adayı Sırrı Sakık, “Bu seçimde hiç vekil çıkarmadığımız yerlerden vekil çıkaracağız. Ege’den kazanım rüzgarı esmeli” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Ege Ağrı Kültür Federasyonu’nun Karabağlar’da bulunan Mustafa Necati Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu buluşmaya katıldı. Buluşmaya Yeşil Sol Parti Agirî Milletvekili adayları Sırrı Sakık, İzmir Milletvekili Adayı Erhan Morkoç, Yeşil Sol Parti yöneticileri, Barış Anneleri ve çok sayıda Agirî’li yurttaş katıldı.

Yapılan buluşmada söz alan Yeşil Sol Parti Agirî Milletvekili adayı Sırrı Sakık, önümüzdeki seçimin yüzyılın hesaplaşması olacağını söyledi. Agirî’de Cumhuriyetin ikinci yüz yılına giderken yüz yıllık Cumhuriyetle hesaplaşılacağını belirten Sakık, “Agirî’den size selam getirdim. Agirî bölgenin en diri kentidir. Kadını, genci herkes hesap sorma peşinde. Zindanlara girenlerin, gurbete gidenlerin dönmesi için mücadele ediyorlar. Buradan da büyük bir rüzgar bekliyoruz. Burası olmasa Muş’un, Amed’in, Agirî’nin gücü yetmez. Ege’den kazanım rüzgar esmeli. Bu seçimde hiç vekil çıkarmadığımız yerlerden vekil çıkaracağız. Ege’de de Aydın, Muğla, Manisa’dan vekil çıkaracağız. İkinci yüz yılı biz inşa edeceğiz” dedi.

‘KÜRT TIRPANINI GÖRDÜK’

Buluşmada konuşan Ege Ağrı Kültür Federasyonu Başkanı İsmail Kaya da “İzmir’de 500 bine yakın Ağrılı var. Yeşil Sol Parti dışında diğer siyasi partilerinde Ağrılıları aday göstermesini isterdik. Maalesef diğer partilerde sadece hemşerilerimiz değil Kürt tırpanını net bir şekilde gözlemledik. İzmir’de diğer partilerin listelerinde Kürtlere denk gelemedik. Ya da Kürtlüğü ile arasına mesafe koyan kişiler gördük. Bu nedenle Yeşil Sol Partiyi burada görmek bizim için güzeldi. Önümüzde ki seçim sürecinin iyiliklerle dolu bir yol olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcıların sorduğu sorularla devam etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.