en iyi rulet siteleri
Sağlık emekçilerinden yer değişikliği kararına tepki
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Sağlık emekçilerinden yer değişikliği kararına tepki

Sağlık emekçilerinden yer değişikliği kararına tepki

Genel-İş, İstanbul Tıp Fakültesi’nin Eyüp Sultan Devlet Hastanesi’ne taşınmasıyla sağlık personelinin yerinin değiştirilmesi kararına tepki gösterdi.

ABONE OL
Mart 15, 2023 11:40
Sağlık emekçilerinden yer değişikliği kararına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL- Genel-İş, İstanbul Tıp Fakültesi’nin Eyüp Sultan Devlet Hastanesi’ne taşınmasıyla sağlık personelinin yerinin değiştirilmesi kararına tepki gösterdi.  
 
Eyüp Sultan Devlet Hastanesi çalışanları, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çapa yerleşkesinin hastanelerine taşınması ve çalışan sağlık personellerin için yer değişikliğine gidilmesi kararına tepki gösterdi. Hastane önünde yapılan açıklamada “Hastanemizden gitmek istemiyoruz” pankartı açılırken, “Görev yerime dokunma”, ”Evimiz, işimiz, karar zedeyiz”, “Sağlıkta şiddete son dedik, sağlıkta taşınmayı düşünemedik” dövizleri taşındı. 
Genel Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Genel-İş) temsilcisi Fahri Arslan, karara bağlı olarak gerçekleştirilecek yer değişikliği durumunda Eyüp Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık personellerinin mağdur olacağını ifade etti. 
 
Sağlık personellerine yönelik yer değişikliği kararının öncesinde Sağlık Bakanlığı’nın cevaplaması gereken sorularının olduğunu söyleyen Arslan, soruları şu şekilde sıraladı:
 
“*Bu hastane binası depreme dayanıklı bir yapı mıdır?
 
* Eğer dayanıklı ise içinde çalışanların bu binada çalışma ve hizmet alma hakkı yok mudur? Bu hak gasp edilebilir mi?
 
* Bu binada çalışanların gönderilecekleri başka bir bina depreme dayanıklı mıdır ve bu binada çalışacağı iddia edilen sağlık emekçileri neden o binalarda çalışmak istememektedir?
 
* Herhangi bir geçici görevlendirme yapmadan önce bu personel daha önce geçici görevlendirme almış mıdır ve geçici görevlendirmeler geçici ve belirli sürelerle olacak mıdır?”
 
‘HİÇBİR YERE GİTMİYORUZ’
 
Sıralanan sorulara cevap verilmeden ve sürecin ayrıntılarının çalışanlarla paylaşılmadan atılacak her adımın iş barışına zarar vereceğini belirten Arslan,“Biz alanda çalışan sendikalar olarak ilan ediyoruz. Bize kapıyı gösterenlere cevabımız; hiçbir yere gitmiyoruz, buradayız” dedi.
 
 Açıklama alkış ve sloganlarla sonlandırdı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.