en iyi rulet siteleri
Rosa Kadın Derneği yöneticisi beraat etti
  • Rojev
  • Kadın
  • Rosa Kadın Derneği yöneticisi beraat etti

Rosa Kadın Derneği yöneticisi beraat etti

Rosa Kadın Derneği yöneticisi Elif Tirenç İpek Ulaş, dernek faaliyetlerinden dolayı 15 yıl hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti.

ABONE OL
Haziran 1, 2023 09:33
Rosa Kadın Derneği yöneticisi beraat etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
AMED – Rosa Kadın Derneği yöneticisi Elif Tirenç İpek Ulaş, dernek faaliyetlerinden dolayı 15 yıl hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti. 
 
Rosa Kadın Derneği yöneticisi avukat Elif Tirenç İpek Ulaş’ın dernek yöneticiliği nedeniyle “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın duruşması Diyarbakır 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada, Ulaş ile avukatları Gözde Ergin, Asya Cemre Işık ve Zuhal Işık hazır bulundu. 
 
Duruşmada, iddia makamı bir önceki celsede ceza istemiyle verdiği mütalaasını tekrarladı. Ulaş ve avukatları, Rosa Kadın Derneği’nin dernekler masasına kayıtlı yasal bir dernek olduğuna ve derneğin kadın hakları konusunda faaliyet yürüttüğüne işaret etti. Derneğin faaliyetinin “örgütleme özgürlüğü” kapsamında olduğunu vurgulayan Ulaş ve avukatları, dernekte yapılan aramada el konulan ve suç unsuru olarak gösterilen delillerin usule aykırı bir şekilde elde edildiğini belirterek, beraat talebinde bulundu. 
 
Mahkeme, avukatların savunması sonrası duruşmaya verdiği kısa aranın ardından Ulaş’ın beraatına karar verdi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.