en iyi rulet siteleri
1 Mayıs’a katılım çağrısı

1 Mayıs’a katılım çağrısı

1 Mayıs’ta alanlara çıkmaya hazırlanan demokratik kitle örgütleri, 1 Mayıs programlarını açıklayarak, halklara katılım çağrısı yaptı.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 13:40
1 Mayıs’a katılım çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – 1 Mayıs’ta alanlara çıkmaya hazırlanan demokratik kitle örgütleri, 1 Mayıs programlarını açıklayarak, halklara katılım çağrısı yaptı. 
 
Adana 1 Mayıs Tertip Komitesi, Uğur Mumcu Meydanı’nda yapacakları mitinge katılım çağrısı yaptı. Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) milletvekili adayların da destek verdiği açıklamada Tertip Komitesi adına Tonguç Özkan konuştu. Hakların ve özgürlüklerin ortadan kaldırıldığını ifade eden Özkan, “6 Şubat depremlerinde olduğu gibi iktidarın sermayeden yana neoliberal politikaları sonucu kamusal hizmetler çökmüş, insanlar ölüme terk edilmiş, şehirler haritadan silinmiştir. Sermayenin, patronların yüzünü güldüren bu bozuk düzen bizim düzenimiz değildir” dedi. “Emeğin sömürülmediği, yüzde 1’in değil, yüzde 99’un mutlu yaşadığı bir dünya için 1 Mayıs’a” diyen Özkan, halkları 1 Mayıs mitingine katılmaya çağırdı. 
 
Adana’da 1 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da Kasım Gülek Köprüsü’nde yürüyüşle başlayacak ve yürüyüş İstasyon Meydanı’nda sona erecek. Açıklama sonrası kitle İnönü, Çakmak ve Atatürk caddesinde bildiri dağıttı.
 
ÊLIH 
 
Êlih Emek ve Demokrasi Platformu, Yılmaz Güney Parkı’nda gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile 1 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan mitinge katılım çağrısı yaptı. Açıklamaya, platform bileşenleri, görevden alınarak yerine kayyım atanan Êlih Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Demir, HDP, DBP, Yeşil Sol Parti İl Örgütü üyeleri katıldı. “Birliğimizi, dayanışmamızı, mücadelemizi büyütmek için haydi Batman 1 Mayıs’a” pankartının açıldığı açıklamada, platform sözcüsü Deniz Topkan konuştu.
 
Topkan, “Ve nihayet hep dediğimiz gibi gün geldi, devran döndü. Ve nasıl bir dünya, nasıl bir memleket, nasıl bir gelecek istediğimizi; umutlarımızı, taleplerimizi, haklarımızı 1 Mayıs meydanlarında buluşturacağız. 1 Mayıs meydanlarında haykıracağız. Yeni bir toplumsal düzen için yeni bir başlangıç yapacağız. Bu ülkenin tüm değer ve güzelliklerini üreten biz işçilerin, emekçilerin yöneten olduğu bir düzen kurma irademizle meydanlarda birlik olacağız” diye konuştu. 
 
Yapılan açıklamanın ardından Diyarbakır Caddesi üzerinde bildiri dağıtımı yapıldı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.