en iyi rulet siteleri
QSD: 12 DAİŞ’li yakalandı

QSD: 12 DAİŞ’li yakalandı

QSD Basın İrtibat Merkezi, İç Güvenlik Güçleri’nin katıldığı operasyonda 12 DAİŞ’linin yakalandığını duyurdu.

ABONE OL
Temmuz 12, 2022 13:30
QSD: 12 DAİŞ’li yakalandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – QSD Basın İrtibat Merkezi, İç Güvenlik Güçleri’nin katıldığı operasyonda 12 DAİŞ’linin yakalandığını duyurdu. 
 
Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın İrtibat Merkezi, İç Güvenlik Güçleri’nin katıldığı bir güvenlik operasyonunda 12 DAİŞ’linin yakalandığını duyurdu. Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik Türkiye’nin saldırılarının yanı sıra DAİŞ’in de hücrelerinin bölgeye yönelik saldırı hazırlıklarının başladığı belirtilen açıklamada, “Türk devletinin işgali altındaki bölgelerden gelen çok sayıda hücre terörist saldırılara başladı. Bu saldırı ve planların amacı bölgedeki yurttaşlardı. Öte yandan Hol Kampı’nda kalan DAİŞ’li kadınları kaçırıp işgal altında bölgelere ulaştırmak da çetelerin planıydı. Güçlerimiz hücreleri yenmek ve Türk devletinin tehditlerinin olduğu bir dönemde İç Güvenlik Güçleri’nin katılımıyla Hesekê, Hol, Til Hemîs, Til Birak ve Dêrik’te hamle başlattı. Bu kapsamda 12 terörist yakalanırken, cephane, silah ve askeri teçhizatlara el konuldu. DAİŞ, yeniden örgütlenmek için Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük tehditlerinden faydalanmaya çalışıyor. Bununla bölge halklarının güvenliğini ve istikrarı üzerinde büyük bir tehlike yaratıyor. Bu hücreler Türk devletinin işgali altındaki bölgelerde yönetilip gönderiliyor. Türk devleti her ne kadar farklı bahanelerde Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük saldırılarını meşrulaştırmaya çalışsa da gerçekte terör örgütü DAİŞ’i yeniden canlandırmaya çalışıyor. Uluslararası toplumun gerçek bir bakışla buna bakması ve sert tepki göstermesi gerekir” denildi. 
 
Yapılan açıklamada el konulan malzemeler ise şöyle sıralandı: 4 adet (47-AK), 19 şarjör, 300 mermi, 2 silah, 2 şarjör, 20 mermi, 4 bomba, Bir mayın ve uzaktan patlatıcı sistem, 18 telefon, 10 kimlik, 6 pasaport
 

En az 10 karakter gerekli