en iyi rulet siteleri
Polis saldırıya uğrayan gençleri gözaltına aldı
  • Rojev
  • Güncel
  • Polis saldırıya uğrayan gençleri gözaltına aldı

Polis saldırıya uğrayan gençleri gözaltına aldı

Sokak müzisyeni Cihan Aymaz’ın katledilmesine tepki gösterdikleri için gözaltına alınarak işkenceye uğrayan gençlerden Mehmet İkto ve arkadaşı Havva Nur Alpaslan önce saldırıya uğradı, ardından gözaltına alındı.

ABONE OL
Mayıs 23, 2023 16:00
Polis saldırıya uğrayan gençleri gözaltına aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL – Sokak müzisyeni Cihan Aymaz’ın katledilmesine tepki gösterdikleri için gözaltına alınarak işkenceye uğrayan gençlerden Mehmet İkto ve arkadaşı Havva Nur Alpaslan önce saldırıya uğradı, ardından gözaltına alındı.

İstanbul Kadıköy Rıhtım’da Kürtçe şarkı söyleyen sokak müzisyeni 30 yaşındaki Cihan Aymaz’ın 2 Mayıs akşamı “Ölürüm Türkiyem” şarkısını söylemesini isteyen ırkçı saldırgan Mehmet Caymaz tarafından katledilmesine tepki gösteren Mehmet İkto ve Aydın Koçuk adlı gençler, gözaltına alınarak, işkenceye maruz kalmıştı. Ters kelepçeli bir şekilde götürüldükleri hastanede doktorun ve serbest bırakıldıktan sonra gittikleri Adli Tıp Kurumu (ATK) tarafından muayene edilmeyen gençlerin tedavileri Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) tarafından başlatılmıştı.

Gençlerden İkto, tedavi için İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunan TİHV’e gittiği esnada yanında bulunan arkadaşı Havva Nur Alpaslan ile birlikte bir grubun saldırısına maruz kaldı.

Olay yerine gelen polis ise saldırganlar yerine İkto’yu ve arkadaşı Alpaslan’ı gözaltına aldı. Gençler, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Saldırganlardan 2’si de tanık olarak ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.