en iyi rulet siteleri
Polis depremzedeler için kurulan çadırları söktü
  • Rojev
  • Güncel
  • Polis depremzedeler için kurulan çadırları söktü

Polis depremzedeler için kurulan çadırları söktü

Mersin’e gelen depremzedeler için Akdeniz ilçesinde 14 çadırın bulunduğu bir alan kuruldu. Ancak çadırlar 2 gün sonra polisler tarafından “izinsiz” kurulduğu gerekçesiyle kaldırıldı.

ABONE OL
Şubat 24, 2023 12:30
Polis depremzedeler için kurulan çadırları söktü
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MERSİN – Mersin’e gelen depremzedeler için Akdeniz ilçesinde 14 çadırın bulunduğu bir alan kuruldu. Ancak çadırlar 2 gün sonra polisler tarafından “izinsiz” kurulduğu gerekçesiyle kaldırıldı. 
 
Mereş merkezli depremden etkilenen depremzedeler için Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Kazanlı Mahallesi’ndeki yurttaşlar tarafından 21 Şubat’ta 14 çadırın bulunduğu bir alan kuruldu. Depremzedelerin yerleştirildiği çadırlar, daha sonra bölgeye gelen polisler tarafından “İzinsiz, burası afet bölgesi olmadığı için valilik veya kaymakamlıktan izin alınması gerekir” gerekçesiyle 23 Şubat’ta söküldü. Bunun üzerine ise depremzedeler Çay ve Çilek mahallelerinde bulunan kültür evlerine yerleştirildi.
 
BARINMA SORUNU
 
Yaşananlara tepki gösteren Kazanlı Mahallesi sakinlerinden Serdar Cengiz, dayanışmayla ancak 14 çadır kurabildiklerini belirterek, her çadırda 2 ila 3 ailenin kaldığını ancak “izinsiz” olduğu gerekçesiyle kaldırıldığını söyledi. Yaşananlara anlam veremediklerini ifade eden Cengiz, depremzedelerin barınma sorununun bir an önce çözülmesini istedi. 
 
Çadırların kurulmasına izin verilmemesini eleştiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, bu uygulamayla devletin “yasakçı” tavrını bir kez daha gösterdiğini söyledi. Devletin ne çadır dağıttığını ne de çadır kurulmasına izin verdiğini dile getiren Turan, devletin bu “yasaklayıcı” anlayıştan vazgeçmesi gerektiğini belirtti. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.