en iyi rulet siteleri
YSK’den İçişleri Bakanlığı’nın talebine ret
  • Rojev
  • Güncel
  • YSK’den İçişleri Bakanlığı’nın talebine ret

YSK’den İçişleri Bakanlığı’nın talebine ret

İçişleri Bakanlığı’nın seçim sonuçlarını polis ve jandarmanın toplaması ve GAMER sistemine yönelik talebi YSK tarafından reddedildi.

ABONE OL
Mayıs 10, 2023 13:30
YSK’den İçişleri Bakanlığı’nın talebine ret
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – İçişleri Bakanlığı’nın seçim sonuçlarını polis ve jandarmanın toplaması ve GAMER sistemine yönelik talebi YSK tarafından reddedildi. 
 
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İçişleri Bakanlığı’nın seçim sandıklarında görevli polis ve jandarmanın alınacak sonuçların dosya halinde Güvenlik ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (GAMER) sayfasına kaydedilmesine yönelik talebini reddetti. 
 
NE OLMUŞTU? 
 
İçişleri Bakanı Soylu’nun YSK’dan dönen önerisi kapsamında sandıklarda polis ve jandarmanın bulunması meşrulaştırılırken, polis ve jandarmanın seçim sonucuna ilişkin alınan verileri Excel tablosu haline getirilerek GAMER’e gönderilmesi kararlaştırılmıştı. Söz konusu durum Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan tarafından kamuoyunun gündemine taşınmış, sandık sonuçlarını GAMER isimli uygulamaya kaydetmek isteyen İçişleri Bakanlığı’nın, kolluk gücünü sözlü olarak yasadışı görevlendirdiği belirtilmişti.  
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.