en iyi rulet siteleri
Özsavunmada bulunan Akgün hakkında 24 yıl hapis istemi
  • Rojev
  • Kadın
  • Özsavunmada bulunan Akgün hakkında 24 yıl hapis istemi

Özsavunmada bulunan Akgün hakkında 24 yıl hapis istemi

Kendisine şiddet uygulayan Ahmet Akgün'ü özsavunmada bulunarak öldüren Mevlüde Akgün’ün yargılandığı davada savcı, 18 yıldan 24 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

ABONE OL
Eylül 14, 2022 11:00
Özsavunmada bulunan Akgün hakkında 24 yıl hapis istemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Kendisine şiddet uygulayan Ahmet Akgün’ü özsavunmada bulunarak öldüren Mevlüde Akgün’ün yargılandığı davada savcı, 18 yıldan 24 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. 
 
Ankara’nın Mamak ilçesinde, kendisine ve çocuğuna sistematik şiddet uyguladığı için evli olduğu Ahmet Akgün’ü 14 Ocak 2021 tarihinde özsavunmasını kullanarak öldüren 76 yaşındaki Mevlüde Akgün’ün “eşi kasten öldürme” suçlamasıyla yargılandığı davanın 7’nci duruşması Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya, Akgün, avukatları ve yakınları katıldı. 
 
MÜTALAA AÇIKLANDI 
 
Kimlik tespitinin ardından dosyaya giren evrakların okunmasıyla başlayan duruşmada, iddia makamı, esas hakkındaki mütalaasını sundu. Ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılması istenen mütalaada, Akgün’ün bu eylemi “haksız tahrik” altına işlediğine dikkat çekildi. Bu kapsamda Akgün’ün 18 yıldan 24 yıla kadar hapisle cezalandırılması ve tutukluluk halinin devamı talep edildi.
 
Mahkeme heyeti ise, son savunmaların alınması için bir sonraki duruşmayı 20 Ekim’e erteledi. 
 
NE OLMUŞTU 
 
Ankara’nın Mamak ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki Mevlüde Akgün, 14 Ocak 2021 tarihinde kendisine sistematik şiddet uygulayan Ahmet Akgün’ü, özsavunmasını kullanarak öldürdü. Hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Akgün, Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. “Eşi kasten öldürme” suçundan hazırlanan iddianamenin Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmesiyle Akgün, “eşi kasten öldürme” suçundan yargılanmaya başlandı. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.