en iyi rulet siteleri
Bahçeli’den seçim açıklaması: Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim
  • Rojev
  • Politika
  • Bahçeli’den seçim açıklaması: Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim

Bahçeli’den seçim açıklaması: Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim

Seçim tarihinin öne alınmasıyla ilgili konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim” dedi.

ABONE OL
Ocak 17, 2023 10:00
Bahçeli’den seçim açıklaması: Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Seçim tarihinin öne alınmasıyla ilgili konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim” dedi.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu. Daha önce muhalefetin seçim tarihinin erkene alınmasına dönük taleplerine dönük “İki seçeneğe de hazırız” diyen Bahçeli, bugün ise tartışmaların bir an evvel son bulması gerektiğini belirterek, ekledi: “Cumhurbaşkanımız seçimlerin yenilenmesine karar verdiği anda, 60 günlük süre de işlemeye başlayacaktır. Muhalefet partileri şayet seçimlerden umut kesmemişlerse, ipe un sermeyi bir kenara bırakma düşüncesine sabitlenmemişlerse TBMM’de de makul bir tarihin uzlaşmayla belirlenmesi önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim” dedi. 
 
YARGIYA TALİMAT!
 
Bahçeli, ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kapatılmasına dair yaptığı “Siyasi partiler kapatılamaz, Hazine yardımı kesilmesi demokrasi dışıdır” açıklamasına karşı da “HDP’nin kapatılması adalet ve demokrasi onurudur” sözleriyle yargıya yeniden talimat verdi.
 
AKP Genel Merkezi’nde dün yapılan MYK toplantısı sonrası konuşan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, seçim tarihi için “Biraz geri çekebiliriz” açıklaması yapmıştı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.