en iyi rulet siteleri
Ordu’da belediye işçileri anlaşma sağladı
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Ordu’da belediye işçileri anlaşma sağladı

Ordu’da belediye işçileri anlaşma sağladı

Belediye-İş Ordu Şubesi ve Çaybaşı Belediyesi arasında 3 ayı aşkındır süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.

ABONE OL
Nisan 28, 2023 08:40
Ordu’da belediye işçileri anlaşma sağladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ORDU – Belediye-İş Ordu Şubesi ve Çaybaşı Belediyesi arasında 3 ayı aşkındır süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı.
 
Ordu Çaybaşı Belediyesi ile Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) Ordu Şubesi arasında 3 ayı aşkındır süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. 9 işçinin işten atılması ve toplu sözleşmede anlaşma sağlanamayınca 2 Şubat’ta greve çıkan Çaybaşı Belediyesi işçileri üç aydır sürdürdükleri grev sonrası toplu sözleşmenin imzalanmasını ile sonlandırdı.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye-İş Ordu Şubesi Başkanı Kadir Altun, “Ordu Çaybaşı Belediyesi ÇAYBEL AŞ.’de üç aya yakın zamandır devam eden grevimiz anlaşmayla sonuçlandı. Grev aşamasına gelmeden anlaşmayı çok istedik. Başarılsaydı çok iyi olacaktı. Bu süre içinde grevin daha fazla uzamaması için tüm taraflar özveri ve katkıda bulundu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İşçilerimize, bizi yalnız bırakmayan, dayanışma içinde olan üyelerimize, kitle örgütlerine, basına çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da Ordu halkına hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.
 
YÜZDE 75 ARTIŞ
 
Toplu sözleşme hakkında da bilgi veren Altun, “İşten atılan 9 işçi arkadaşımızın 3’ü tüm yasal haklarını alarak kendi istekleriyle iş haklarını feshetti. 4 işçi Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne, 2 işçi de Fatsa Belediyesi’ne aynı işkollarında işe başlatıldı. Sosyal haklar dışında da ücret olarak Ocak ayı asgari ücret üzerine 1 yıl için yüzde 75 artış; 2 ve 3’üncü yıllar için ise enflasyon oranında artış yapılacak” ifadelerini kullandı.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.