en iyi rulet siteleri
‘Mücadelemiz sürecek’

‘Mücadelemiz sürecek’

KESK Amed Şubeler Platformu, KHK ile ihraç edilen üyeleri işlerinin başına dönene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

ABONE OL
Haziran 10, 2023 11:40
‘Mücadelemiz sürecek’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – KESK Amed Şubeler Platformu, KHK ile ihraç edilen üyeleri işlerinin başına dönene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti. 
 
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Amed Şubeler Platformu, “KHK’ler gidecek, biz kalacağız” talebiyle başlattığı eylemin 64’üncü haftasında, Yenişehir ilçesi Ofis Semti’nde bulunan Hazal Park’ta açıklama yaptı. Açıklamada sık sık, “Susma, sustukça sıra sana gelecek”, “Zafer direnen emekçinin olacak” ve “Bijî berxwedana kedkaran” sloganları atıldı. 
 
‘MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’
 
Açıklamada konuşan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Amed Şube Sekreteri Suat Özdemir, “Bütün arkadaşlarımız işlerinin başına dönene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
 
Basın açıklamasını okuyan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası  (SES) Amed Şube Eşbaşkanı Yıldız Ok Orak, iktidarın kendisi gibi düşünmeyeni terörize ederek ölüme mahkum ettiğini belirtti. Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) on binlerce emekçinin ihraç edildiğini vurgulayan Ok Orak, Olağanüstü Hal (OHAL) komisyonunun, keyfi kararlar vererek hukuki cinayet işlediğinin altını çizdi. 
 
‘YAŞAMI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ’
 
KESK olarak demokratik, toplumcu sendikacılıktan vazgeçmediklerini kaydeden Ok Orak, “Savaşa karşı onurlu bir barışı, ölüme karşı yaşamı, tekçiliğe karşı çoğulculuğu, karanlığa karşı aydınlığı savunduk, savunmaya devam edeceğiz. Son arkadaşımız görevine iade edilinceye ve bu zulüm bitinceye kadar mücadelemizi devam ettireceğimizi ve hiçbir gücün bizi bu mücadeleden alıkoyamayacağını buradan bir kez daha haykırıyoruz” dedi. 
 
Eylemin ardından KESK üyeleri, Colemêrg’in Gever (Yüksekova) ilçesinde uzman çavuşa ait aracın çarpması sonucu 5 yaşındaki Erdem Aşkan’ın yaşamını yitirmesi alkışlarla protesto etti. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.