DOLAR 18,5504 0.11%
EURO 18,0162 -0.07%
ALTIN 983,03-0,44
BITCOIN 3604823,03%
Diyarbakır
24°

AÇIK

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

‘Masa başında hazırlanan öğretmenlik kanununu kabul etmiyoruz’
  • Rojev
  • Ekonomi
  • ‘Masa başında hazırlanan öğretmenlik kanununu kabul etmiyoruz’

‘Masa başında hazırlanan öğretmenlik kanununu kabul etmiyoruz’

Eğitim Sen Adıyaman Şube üyeleri, çalışma yaşamlarını etkileyecek ve yeni hak gasplarına yol açacak olan “Yeni Öğretmenlik Meslek Kanununu” kabul etmeyeceklerini dile getirdi.

ABONE OL
Eylül 10, 2022 21:40
‘Masa başında hazırlanan öğretmenlik kanununu kabul etmiyoruz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADIYAMAN – Eğitim Sen Adıyaman Şube üyeleri, çalışma yaşamlarını etkileyecek ve yeni hak gasplarına yol açacak olan “Yeni Öğretmenlik Meslek Kanununu” kabul etmeyeceklerini dile getirdi. 
 
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Adıyaman Şubesi, geçen gün Eğitim-Sen Genel Merkez yöneticileri ve üyelerinin meslek kanununa dair Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Binası önünde yapmak istedikleri basın açıklamasının engellenmesi ve yaşanan polis saldırısına dair basın toplantısı düzenledi. Şube binalarında gerçekleşen açıklamaya çok sayıda eğitim emekçisi katılırken, toplantının yapıldığı salona “Öğretmenlik meslek kanununa hayır bu ablukayı dağıtacağız” pankartı asıldı. 
 
Toplantıda konuşan Eğitim-Sen Adıyaman Şubesi Mali Sekreteri Enver Çalğan, sendikalarının kurulu bulunduğu iş koluna dair görüş, öneri ve itirazını kamuoyu ile paylaşma hakkının kolluk kuvvetleri tarafından engellendiğine dikkat çekerek, “Eğitim-Sen Genel Merkezi abluka altına alınmış, en demokratik bir hakkın kullanımına izin verilmemiştir.  Öncelikle yetkililerin bu antidemokratik tutumlarını kınıyoruz” dedi. 
 
‘SUSMAYACAĞIZ’
 
“Biz öğretmenlere dayatılan koşullara, reva görülen maaşlara, hakaretlere ve aşağılamalara karşı susmayacağız” diyen Çalğan, “Siyasi iktidar ve Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimin asli bileşenlerinin görüşünü almadan, masa başında hazırlanmış meslek kanunu ile eğitim emekçilerinin çalışma ve yaşam koşullarını tek taraflı olarak düzenlemiştir” vurgusunda bulundu. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.