en iyi rulet siteleri
Kürt gençleri Abdullah Öcalan için AP binasına girdi
  • Rojev
  • Güncel
  • Kürt gençleri Abdullah Öcalan için AP binasına girdi

Kürt gençleri Abdullah Öcalan için AP binasına girdi

Strasbourg’da AP binasına giren Kürt gençleri, AP Başkanı’yla üç saatlik bir görüşme gerçekleştirdi ve tecride ilişkin dosya sundu.

ABONE OL
Şubat 15, 2023 19:00
Kürt gençleri Abdullah Öcalan için AP binasına girdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Strasbourg’da AP binasına giren Kürt gençleri, AP Başkanı’yla üç saatlik bir görüşme gerçekleştirdi ve tecride ilişkin dosya sundu.

Fransa’nın Strasbourg kentinde, PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası komplonun yıldönümünde bir araya gelen Kürt gençleri Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurul Salonu’na girdi. Abdullah Öcalan’a yönelik sürdürülen ağır tecride sessiz kalan AP’yi protesto etmek için genel kurul salonuna giren gençler, “Sabrımız kalmadı-Önder APO’ya özgürlük” sloganı attı. Gençleri engelleyemeyen güvenlik görevlileri, salonda bulunan parlamenterlerin misafirlerini salon dışına çıkardı.

AP BAŞKANIYLA GÖRÜŞME

Gençlerin talebi üzerine AP Başkanı salona gelip bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye Halkların Demokratik Partisi (HDP) Avrupa Sözcüsü Faik Yağız ve parlamentonun bazı çalışanları da dahil oldu. Görüşmede Abdullah Öcalan’dan iki yıldır haber alınmadığına dikkat çeken gençler, İmralı işkence ve tecrit sisteminin insan hakları ihlali olduğunu, AP’nin kendi aldığı kararları uygulamadığını ve Abdullah Öcalan’a yönelik komploda baş sorumlunun da Avrupa devletleri olduğunu vurguladı.

ÜÇ SAAT SÜRDÜ

Üç saat süren görüşmeden sonra AP Başkanı’na, komploya dair bir dosya teslim eden gençler, gerçekleştirdikleri bir açıklama ile eylemlerini sonlandırdı.  Açıklamada seferberlik çağrısı yapan gençler, “Kurdistan’da yaşanan felaket karşısında halkı ölüme terk eden AKP-MHP faşist rejimi  Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü ile son bulacak” dedi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.