en iyi rulet siteleri
Kültür Park’ın fuar alanı olarak kullanılmasına tepki
  • Rojev
  • Güncel
  • Kültür Park’ın fuar alanı olarak kullanılmasına tepki

Kültür Park’ın fuar alanı olarak kullanılmasına tepki

Kültür Park’ın fuar alanı olarak kullanılmasına karşı çıkan sivil toplum örgütleri, tarihi doğal Sit Alanı’nın korunması gerektiğini vurguladı.

ABONE OL
Eylül 19, 2022 11:30
Kültür Park’ın fuar alanı olarak kullanılmasına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
İZMİR – Kültür Park’ın fuar alanı olarak kullanılmasına karşı çıkan sivil toplum örgütleri, tarihi doğal Sit Alanı’nın korunması gerektiğini vurguladı. 
 
Kültür Parkı Koruma Derneği, Kültür Park’ın fuar alanı olarak kullanılmasını protesto etmek amacıyla Basmane kapısı önünde açıklama yaptı. Açıklamaya sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri de katıldı. Sivil toplum örgütleri adına ortak açıklamayı yapan Sibel Altıneş, Kültür Park’ın hem tarihi hem doğal Sit Alanı olarak tescilli modern miras alanı olduğunu hatırlattı. Bu nedenle fuar alanı olarak kullanılmasına karşı olduklarını dile getiren Altıneş, “Kültür Park sadece bir fuar, bir etkinlik alanı olmaktan çok çok ötesidir. Kültür Park’ta bir pazar kuran yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız” dedi.  
 
‘KÜLTÜR PARK’I KORUYALIM’
 
Kültür Park’ın fuar işlevinin dışında tutulması gerektiğinin altını çizen Altıneş, “Kültür Park bir gösteriş alanı olacak ise orada yaşayan canlılarının çokluğu ve alandaki yaşamın sürdürülebilirliği ile olmalıdır. Başta belediye başkanı olmak üzere yetkilileri ve İzmir halkını Kültür Park’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Çünkü Kültür Park çok önemlidir, çok değerlidir, bize mirastır” diye konuştu. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.