‘Kobanê’ filmi yarın TV’de yayınlanacak

‘Kobanê’ filmi yarın TV’de yayınlanacak

Kuzey ve Doğu Suriye ile dünyanın birçok şehrindeki sinema salonlarında izleyiciyle buluşan “Kobanê” filmi kentin DAİŞ'ten özgürleştirilmesinin yıldönümünde ilk kez televizyonda yayınlanacak.

ABONE OL
Ocak 26, 2023 06:36
‘Kobanê’ filmi yarın TV’de yayınlanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Kuzey ve Doğu Suriye ile dünyanın birçok şehrindeki sinema salonlarında izleyiciyle buluşan “Kobanê” filmi kentin DAİŞ’ten özgürleştirilmesinin yıldönümünde ilk kez televizyonda yayınlanacak. 
 
Kuzey ve Doğu Suriye’nin Kobanê kentinde DAİŞ’e karşı 134 gün süren direnişin anlatıldığı “Kobanê” filmi, ilk kez yarın saat 21.00’da Ronahi TV’de, saat 20.00’de ise Stêrk TV’de yayınlanacak. Yaklaşık iki buçuk saat süren, daha önce Kuzey ve Doğu Suriye’nin Reqa, Tebqa, Qamişlo, Rimelan, Federe Kurdistan Bölgesi’nin Süleymaniye, Almanya’nın başkenti Berlin, Dresden, Kiel, Koln, Mannheim, Essen, Saarbrucken, Bochum, Leverkusen şehirleri ile Fransa’nın Marsilya şehirlerinde gösterime giren film, Kobanê’in özgürleştirildiği gün olan 26 Ocak’ta TV’lerde gösterilecek. 
 
Film, 27 Ocak’ta ise saat 21.00’de ise Jin TV ekranlarında izlenecek.
 
Kobanê filmi ilk defa bir hafta boyunca her gün (20-26 Eylül 2022 tarihleri arasında), Kobanê’deki Baqi Xido Kültür ve Sanat Merkezi’nden izleyiciyle buluştu. Film, 2014-2015 yıllarında DAİŞ’in Suriye ve Irak’taki ilk yenilgisi olan Kobanê direnişini anlatıyor.
 
Rojava Film Komünü ve Kültür Sanat Hareketi’nin (TEV-ÇAND) çekimlerini üstlendiği filmin yönetmenliğini ise Özlem Yaşar yaptı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.