en iyi rulet siteleri
ESP’ye seçim operasyonu: Eş Genel Başkan Tümüklü ve çok sayıda partili gözaltına alındı
  • Rojev
  • Güncel
  • ESP’ye seçim operasyonu: Eş Genel Başkan Tümüklü ve çok sayıda partili gözaltına alındı

ESP’ye seçim operasyonu: Eş Genel Başkan Tümüklü ve çok sayıda partili gözaltına alındı

Bir seçim operasyonu da ESP'lilere yönelik yapıldı. ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü'nün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

ABONE OL
Nisan 30, 2023 07:00
ESP’ye seçim operasyonu: Eş Genel Başkan Tümüklü ve çok sayıda partili gözaltına alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Bir seçim operasyonu da ESP’lilere yönelik yapıldı. ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü’nün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.
 
Seçime sayılı günler kala bir gözaltı operasyonu da İstanbul merkezli yapıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 kentte düzenlenen operasyonda çok sayıda ESP, SKM, ETHA ve SGDF’li gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, Etkin Haber Ajansı (ETHA) editörü Nadiye Gürbüz ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) milletvekilli adayları da bulunuyor. 
 
DOSYADA GİZLİLİK VE AVUKAT KISITLILIĞI 
 
Ezilenlerin Hukuk Bürosu, Twitter hesabından “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında çok sayıda ESP, SKM, ETHA ve SGDF’li müvekkilimizin evlerine düzenlenen polis operasyonuyla gözaltına alındığını öğrendik. Dosyada gizlilik ve avukat kısıtlılığı var” diyerek, gözaltına alınanların isimlerini verdi.
 
GÖZALTINA ALINANLAR
 
Gözaltına alınanlardan isimleri öğrenilenler şöyle: ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, ETHA editörü Nadiye Namoğlu Gürbüz, ESP PM üyesi Uğur Ok, Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Adayı Burcu Ayyıldız, Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili Adayı Meryem Yıldırım, Yeşil Sol Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Müslüm Koyun, Serdal Işık, Leyla Can, Sadrettin Polat, Selfinaz Göçmen, Hasan Polat, Sinem Çelebi, Kalender Polat, Merve Havalı, Bedran Çoğaltay, Adnan Özcan, Ebrar Uz, F. Deniz Kanpolat, Tuncay Yıldırım Özen.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.