en iyi rulet siteleri
Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu tüm sandıklara itiraz!
  • Rojev
  • Politika
  • Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu tüm sandıklara itiraz!

Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu tüm sandıklara itiraz!

AKP, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu tüm sandıklardan sonuçlara itiraz etti.

ABONE OL
Mayıs 14, 2023 19:00
Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu tüm sandıklara itiraz!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – AKP, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu tüm sandıklardan sonuçlara itiraz etti. 
 
AKP, her seçimde olduğu gibi 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinde de Anadolu Ajansı üzerinden (AA) manipülasyon yarattı. Manipülasyonun yanı sıra sandık sonuçlarına yaptığı itirazlarla algı yaratmaya çalışıyor. 
 
TÜM SANDIKLARDA İTİRAZ 
 
AKP, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal KılçdaroğlU’nun önde olduğu tüm sandıklarda, sandık kurulu üyeleri üzerinden sonuçlara itiraz etti. İtirazlar nedeniyle binlerce sandıkta yeniden sayım yapılmaya başlandı. 
 
AKP’nin önde olduğu sandıkların sonuçları ile AA üzerinden, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan’ın önde gösteriliyor. 
 
AKP, gün içinde oy kullanma işlemi tamamlanmadan da Rize’nin Merkez ilçesinde itirazda bulunmuştu. 
 
TEK ELDEN İTİRAZ DİLEKÇESİ
 
AKP’nin itirazda bulunduğu tüm sandıklarda aynı dilekçe vermesi de dikkat çekti. AKP’nin itirazlarına, geçerli sayılması gereken bir kısım zarflar ve oy pusulalarının geçersiz sayıldığı, AKP lehine geçerli sayılması gereken oyların geçersiz sayıldığı, AKP lehine verilen oyların Cumhur ittifakı olarak işlendiği, AKP lehine verilen oyların CHP lehine işlendiği, geçersiz olan oyların CHP lehine işlendiği, Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan lehine olan oyların geçersiz sayıldığı, sayım döküm cetveline yazılan oyların hatalı olduğu gerekçe gösterildi.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.