en iyi rulet siteleri
Kılıçdaroğlu: Devlet kurumunun yok edildiğini görüyorsunuz
  • Rojev
  • Politika
  • Kılıçdaroğlu: Devlet kurumunun yok edildiğini görüyorsunuz

Kılıçdaroğlu: Devlet kurumunun yok edildiğini görüyorsunuz

Deprem bölgesinde insanların yaşadıklarına değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Devlet dediğiniz kurumun olmadığını, yok edildiğini görüyorsunuz” dedi.

ABONE OL
Şubat 17, 2023 20:00
Kılıçdaroğlu: Devlet kurumunun yok edildiğini görüyorsunuz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Deprem bölgesinde insanların yaşadıklarına değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Devlet dediğiniz kurumun olmadığını, yok edildiğini görüyorsunuz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mereş merkezli depremlerinin ardından, Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Kadıköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’yle partisinin genel merkezinde bir araya geldi.

‘SİYASET KURUMU DERS ÇIKARAMADI’

Sorumlunun siyaset kurumu olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, imar affının oy için çıkarıldığını ve on binlerce insanın hayatının gittiğini belirtti. Siyaset kurumunun, hiçbir depremden ders çıkaramadığını aktaran Kılıçdaroğlu, “Hala İstanbul’da sağlıklı ve tutarlı bir çalışma hiç yapılmadı. Nereye giderseniz. TOKİ yeni konutlar yaptı, ama o yeni konutları satmak için yaptı. Kentsel dönüşümü gerçekleştirmek için değil. Yasaların öngördüğü kurallar uygulanmadı” şeklinde konuştu.

AFAD’IN RAPORU

AFAD’ın “çalışkan bürokratlarının” deprem haritalarını çıkardığını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Her şey kağıt üzerinde görünüyor zaten. Risklerin tamamı görülüyor. Ama kimse o raporları dikkate almamış. Dikkate almayan yine siyaset kurumu. 20 yıldır ülkeyi yönetecekler. Bütün deprem haritaları duruyor. 20 yıldır önlerinde raporlar var. Hiçbir şey yok. Büyük bir acı. Umarım bundan ders çıkarırlar” diye aktardı. Depreme dayanıklı konutların biran önce yapılması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yapılmadığı taktirde, Türkiye bu acıları hep çekecektir” dedi.

‘DEVLETİN OLMADIĞINI GÖRÜYORSUNUZ’

Kılıçdaroğlu, deprem bölgesine dair de şunları söyledi: “Hiçbirimiz eskisi gibi değiliz aslında. O yıkıntıları gördükçe, felaketi gördükçe; ağlayan insanları, ağlayan çocukları gördükçe, çaresiz ne yapacağını bilmeyen insanların sağa sola koşuşturmalarını gördükçe, en acısı o soğukta insanların sabaha kadar beklediklerini gördükçe, devletin ne kadar çürüdüğüne tanık oluyorsunuz. Devlet dediğiniz kurumun olmadığını, yok edildiğini görüyorsunuz. En acı olanı da o. 21. yüzyılda insanlar, ‘Devlet nerede’ diye bağırıyorsa, devlet nerede diye haykırıyorlarsa; aslında devletin yok olduğunun bize söylendiği söylemlerdir bunlar.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.