en iyi rulet siteleri
KHK eylemi 257’nci haftasında

KHK eylemi 257’nci haftasında

KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine geri dönme talebiyle yaptıkları eylem 257’nci haftasında devam ederken, mücadele mesajı yinelendi.

ABONE OL
Haziran 7, 2023 16:40
KHK eylemi 257’nci haftasında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İZMİR – KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine geri dönme talebiyle yaptıkları eylem 257’nci haftasında devam ederken, mücadele mesajı yinelendi.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM  SEN) İzmir 2 Nolu Şube, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine iade için düzenlediği oturma eylemine 257’inci haftasında devam etti. Karşıyaka İskelesi karşısında yapılan eylemde sık sık, “Birleşe birleşe kazanacağız” “KHK’lar gidecek biz kalacağız”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı. Basın açıklamasına siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri destek verdi.

Açıklamada söz alan Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) İzmir Şubesi Başkanı Erdal Akyol, seçimlerden sonra İzmir’de 842 okula vaiz, imam-hatip ve kuran kursu öğrencisinin danışman olarak görevlendirildiğini söyleyerek,  “İktidarın eğitim başta olmak üzere, toplumsal yaşamın bütün alanlarında ‘tek din, tek mezhep’ anlayışı çerçevesinde hayata geçirdiği  uygulamalar ile laik-bilimsel eğitim başta olmak üzere eşit, özgür ve demokratik yaşama karşı açık bir tavır alındığı anlaşılmaktadır” dedi.

‘İSYANIMIZ DUYULSUN’

KESK mücadelelerini sürdüreceklerini yineleyen Akyol, “Emekçilerin alın terinin karşılığını aldığı, hakkın haksızlıktan yüce, sevginin nefretten üstün, aydınlığın karanlıktan güçlü olduğu bir ülkeye kavuşacağımız günü yakınlaştırma mücadelesinden asla taviz vermeyeceğiz. Yeni dönemde sesimizin, çığlığımızın, isyanımızın duyulmasını istiyoruz. Aksi takdirde yemin etmişiz. Sinmeyeceğiz, geri çekilmeyeceğiz, korkmayacağız” diye konuştu. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.