KESK: İhraçlar dönene kadar mücadele edeceğiz
  • Rojev
  • Ekonomi
  • KESK: İhraçlar dönene kadar mücadele edeceğiz

KESK: İhraçlar dönene kadar mücadele edeceğiz

KESK Amed Şubeler Platformu üyeleri, iktidarın anti demokratik uygulamaları karşısında hukuk önünde hesaplaşacaklarını belirterek, KHK’lerle ihraç edilen tüm üyeleri dönene kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

ABONE OL
Ocak 7, 2023 12:40
KESK: İhraçlar dönene kadar mücadele edeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – KESK Amed Şubeler Platformu üyeleri, iktidarın anti demokratik uygulamaları karşısında hukuk önünde hesaplaşacaklarını belirterek, KHK’lerle ihraç edilen tüm üyeleri dönene kadar mücadele edeceklerini ifade etti. 
 
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Amed Şubeler Platformu, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile kamu çalışanlarına ihraç yolunu açan geçici 35’inci maddenin kaldırılması talebiyle her hafta yaptığı eyleme devam etti. Yenişehir ilçesi Hazal Park’ta “KHK’ler gidecek biz kalacağız” pankartı açılan eyleme çok sayıda kamu emekçisi katıldı. Açıklamada, sık sık “Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek” sloganı atıldı. Basın metnini okuyan Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Şube Yönetim Kurulu üyesi Ümit Ay, KHK’liler olarak hukuk dışı uygulamalara teslim olmayacaklarını söyledi. 
 
‘ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ’
 
Anti demokratik uygulamalar karşısında hukuk önünde hesaplaşacaklarının altını çizen Çelik, “Gerek sokakta gerekse alanlarda fiili ve meşru mücadelemizden aldığımız güçle ayakta durmaya ve direnmeye devam ediyoruz. Demokratik toplumcu sendikacılık mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Savaşa karşı onurlu bir barışı, ölümlere karşı yaşamı, tekçiliğe karşı çoğulculuğu, karanlığa karşı aydınlığı savunduk ve savunmaya devam edeceğiz. Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakabilmek için direne direne kazanacağız. Hiç bir güç hiç bir kuvvet bizi bu mücadelemizde alıkoyamaz” diye konuştu. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.