en iyi rulet siteleri
Kaniya Xezalan ve Kolik’te blok oya karşı çıkan müşahitler darp edildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Kaniya Xezalan ve Kolik’te blok oya karşı çıkan müşahitler darp edildi

Kaniya Xezalan ve Kolik’te blok oya karşı çıkan müşahitler darp edildi

Kaniya Xezalan ve Kolik'te blok oya karşı çıkan Yeşil Sol Parti ve CHP müşahitleri darp edildi.

ABONE OL
Mayıs 14, 2023 11:00
Kaniya Xezalan ve Kolik’te blok oya karşı çıkan müşahitler darp edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA/SEMSUR – Kaniya Xezalan ve Kolik’te blok oya karşı çıkan Yeşil Sol Parti ve CHP müşahitleri darp edildi.
 
Riha’nın Kaniya Xezalan (Akçakale) ilçesine bağlı kırsal Gündaş mahallesinde toplu oy kullanmak isteyen 40-50 kişilik grup, CHP sandık kurulu üyesinin üzerine kaynar su döktü. İddiaya göre, sabah saatlerinde Gündaş Mahallesine bağlı Kardeşler Mezarsında kurulan sandığa oy kullanmak için gelen 40-50 kişilik bir grup, blok oy kullanmak istedi. Blok oy kullanılmasına karşı çıkan CHP sandık kurulu üyesi, gelen kitle tarafından hem fiziki hem de sözlü saldırıya uğradı.
 
Olay yerine giden CHP Urfa İl Başkanlığı’na bağlı İl Hukuk Komisyonu üyesi Avukat Rohani Paydaş, kendilerinin de saldırıya uğradığını söyledi. Kalabalık grubun kendilerine saldırdığı sırada sadece bir askerin orada olduğunu ve bir kişinin de asker elbisesi giydiğini, fakat askere benzemediğini aktaran Paydaş, “Sandık görevlisi arkadaşımız Akçakale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Darp edildiğine dair tutanak tuttuk. Konuya ilişkin İlçe Seçim Kuruluna suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
 
Paydaş, gelen grubun blok oy kullanmasının engellenemediğini söyledi.
 
KÖY MUHTARININ SALDIRISI
 
Semsûr’ün Kolik (Kahta) ilçesine bağlı Kördigen köyünde de köy muhtarı, akrabalarıyla birlikte okula gelerek blok oy kullanmak istedi. Bu duruma engel olmaya çalışan Yeşil Sol Parti sandık müşahitleri, muhtar ve akrabalarının linç girişimine maruz kaldı. Tartışma sonrası olay yerine gelen Jandarma ekipleri, Yeşil Sol Parti müşahitleri ve köy muhtarını gözaltına almaya çalıştı. Avukatların itirazı ve tuttukları tutanak sonrası gözaltı işlemi yapılmadı. 
 
Öte yandan Semsûr merkeze bağlı Yenimahalle Fevzi Çakmak İlköğretim Okulunda, AKP’li sandık görevlilerinin yaşlı insanların birinci derecede akrabalarıyla birlikte oy kullanmalarına izin vermediği, kendilerinin seçmene eşlik etmek istediği kaydedildi.
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.