en iyi rulet siteleri
Kadınlar zehirli gaz saldırılarına karşı alanlara çıktı
  • Rojev
  • Kadın
  • Kadınlar zehirli gaz saldırılarına karşı alanlara çıktı

Kadınlar zehirli gaz saldırılarına karşı alanlara çıktı

İran ve Rojhilat’ta kız çocuklarının okuduğu okullara yönelik gerçekleşen zehirli gaz saldırılarına karşı alanlara çıkan kadınlar, “Jin, jiyan, azadî" sloganıyla rejimi protesto etti.

ABONE OL
Mart 7, 2023 10:33
Kadınlar zehirli gaz saldırılarına karşı alanlara çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN – İran ve Rojhilat’ta kız çocuklarının okuduğu okullara yönelik gerçekleşen zehirli gaz saldırılarına karşı alanlara çıkan kadınlar, “Jin, jiyan, azadî” sloganıyla rejimi protesto etti. 
 
İran ve Rojhilat’ta kız çocuklarının eğitim gördüğü okullara yönelik gerçekleşen kimyasal gaz saldırılarına karşı Üniversite Öğretmenleri Meclisi’nin yaptığı çağrı üzerine kadınlar alanlara çıktı. Birçok noktada bir araya gelen kadınlara erkeklerde destek verdi. 
 
Rojhilat’taki Senendec kentinde, birçok kişi Eğitim Bakanlığı önünde bir araya gelerek kız çocuklarına yönelik kimyasal saldırıları protesto etti. Kitlenin kalabalıklaşması ve “jin, jiyan, azadî” sloganının atılması ardından rejim güçleri göz yaşartıcı gazla saldırdı. Grup, sloganlar eşliğinde dağıldığı ara sokaklarda eylemini sürdürdü. Ülkenin birçok noktasında da alanlara çıkan kadınlar ve onlara destek verenler, saldırıları ve rejimi protesto etti.
 
NE OLMUŞTU?
 
30 Kasım’dan bu yana İran ve Rojhilat kentlerinde kız öğrencilerin eğitim gördüğü okullara yönelik gerçekleşen zehirli gaz saldırılarında birçok öğrenci zehirlenirken, 4 öğrenci yaşamını yitirdi. 33 kentte gerçekleştirilen saldırıların kim tarafından yapıldığına dair ise herhangi bir açıklama yapılmadı.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.