en iyi rulet siteleri
‘Kadınlar gelecekleri için Yeşil Sol Parti’ye oy vermeli’
  • Rojev
  • Kadın
  • ‘Kadınlar gelecekleri için Yeşil Sol Parti’ye oy vermeli’

‘Kadınlar gelecekleri için Yeşil Sol Parti’ye oy vermeli’

AKP iktidarında kadınların düşman politikalara maruz bırakıldığını ifade eden Yeşil Sol Partili kadınlar, “Kadınlar ve tüm ezilen kesimler, kendi geleceği için Yeşil Sol Parti’ye oy vermeli” dedi.

ABONE OL
Nisan 28, 2023 06:33
‘Kadınlar gelecekleri için Yeşil Sol Parti’ye oy vermeli’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANTALYA – AKP iktidarında kadınların düşman politikalara maruz bırakıldığını ifade eden Yeşil Sol Partili kadınlar, “Kadınlar ve tüm ezilen kesimler, kendi geleceği için Yeşil Sol Parti’ye oy vermeli” dedi.   
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), seçimlere 16 gün kalırken çalışmalarını sürdürüyor. Kürdistan ve Türkiye’de gittiği her kentte coşkuyla karşılanan Yeşil Sol Parti, mahalle ve köylerde seçim çalışması yürütüyor. Çalışmaların yoğunlaştığı kentlerden biri de Antalya. Antalya’da 2 vekil çıkarmayı hedefleyen kadınlar, sokak sokak halka ulaşıp Yeşil Sol Parti’yi anlatıyor.
 
‘YENİ YAŞAMI KURMAK İÇİN’
 
20 yıl boyunca AKP’nin kadın düşmanı politikalarına ve dayatmalarına maruz bırakıldıklarını kaydeden Gülseren Pusatlıoğlu, iktidarın bu dayatmaları yaparken de kadınları kamusal alandan uzaklaştırarak ev içine hapsettiğini söyledi. Kadınları sosyal güvenceden yoksun bırakıp erkeğe muhtaç ettirilmeye çalıştırıldığını ifade eden Pusatlıoğlu, “Bugün erkek şiddeti, kadın yoksulluğu artmakta. İşte tüm bunlar için kadınların yaşamı değiştirmeye yeni yaşamı kurmaya ihtiyacımız var. Şu an mevcut partilere baktığımızda bu yaşamı oluşturacak yol yok ve bu yol Yeşil Sol Parti’de. İşte bu yüzden Yeşil Sol Parti alternatif” dedi.
 
BULUŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ
 
Yeşil Sol Parti’nin tüm ezilenlerin sesini Meclise taşımaya aynı zamanda sokağın sesini Meclisle birleştirmek üzere yola çıktığını belirten Pusatlıoğlu, “Kadınlar ve tüm ezilen kesimler kendi geleceği için Yeşil Sol Parti’ye oy vermeli. Tüm kadınlar kendi geleceğine kendi karar vermesi için Yeşil Sol Parti çatısı altında buluşmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
‘AKP’li KADINLAR BİLE KORKUYOR’
 
AKP-MHP ittifakının Kürdistan ve Türkiye’de kadınlar üzerinde baskı aygıtları üzerine kurulu politikaları olduğunu anlatan Nimet Kırbıyık, “Yanına HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi’ni de alarak kadınları yok saymayı hedefliyorlar. Biz Yeşil Sol Partili kadınlar olarak buna karşı her yerde mücadele edeceğiz. Mahalle toplantılarında kadınlar buluştuğumuzda AKP’nin HÜDA PAR ile olan ortaklığını anlattığımızda görüyoruz ki, AKP’li kadınlar bile bu ortaklıktan korkuyor. AKP’de kadının adı yok, kendi kadınları dahi onların politikalarından korkuyor” diye konuştu.
 
‘YEŞİL SOL PARTİSİ’NE ÇAĞRI’
 
Kırbıyık, Kürt özgürlük hareketinin kadınları evden çıkardığını, bizler sosyalist kadınlar olarak onlardan güç aldıklarını belirterek, “Dolayısıyla Yeşil Sol Parti kadın partisidir. Hiçbir partinin kadın seçim bürosu yok bu bile bir ayrıcalıktır. Tüm kadınları Yeşil Sol Partisi’ne çağırıyoruz” dedi
 
‘ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN’
 
Kadınlardan Nursen Öztürk ise, “Kadınlar olarak eşit bir yaşam istiyoruz. Kendi geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği için cinsiyetçi eğitimi de kabul etmiyoruz. Ben emekli öğretmenim. Son 20 yılda eğitimde en dibi yaşıyoruz, eğitim sistemi sadece cinsiyetçi ve dinsel eğitime dönmüş durumda. Kadınların her alanda eşit olması için Yeşil Sol Parti’deyim. Özel sektörde çalışan kadınlar erkeklerle eşit çalışmalarına rağmen eşit ücret almıyorlar. Ev işçisi kadınlar emeklerinin görünür kılınmasını istiyoruz. Tüm kadınların bir arada yaşayabileceği sorunlarına çözüm olacak parti Yeşil Sol Parti. Mecliste en fazla kadın temsiliyetiyle kadın adaylarımızı meclise göndereceğiz” diye konuştu.
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.