İstanbul Emek ve Özgürlük İttifakı’na hazır
  • Rojev
  • Güncel
  • İstanbul Emek ve Özgürlük İttifakı’na hazır

İstanbul Emek ve Özgürlük İttifakı’na hazır

Emek ve Özgürlük İttifakı yarın Kartal’da gerçekleştireceği "Yoksulluğa, Savaşa, Baskılara Dur Diyelim" mitingi için birçok ilçede bildiri dağıttı.

ABONE OL
Ocak 14, 2023 18:00
İstanbul Emek ve Özgürlük İttifakı’na hazır
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
İSTANBUL – Emek ve Özgürlük İttifakı yarın Kartal’da gerçekleştireceği “Yoksulluğa, Savaşa, Baskılara Dur Diyelim” mitingi için birçok ilçede bildiri dağıttı. 
 
Emek ve Özgürlük İttifakı’nın, “Yoksulluğa, Savaşa, Baskılara Dur Diyelim” çağrısıyla yarın İstanbul’un Kartal ilçesinde yapacağı mitinge ilişkin, birçok ilçede bildiri dağıtarak, halk mitinge davet edildi. 
 
BAĞCILAR
 
Bağcılar Meydanı’nda yapılan bildiri dağıtımına Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Sevin Coşkun’un yanı sıra, HDP Bağcılar İlçe Örgütü ve Barış Anneleri katıldı. Bildiri dağıtımına yurttaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi.
 
‘SAVAŞA DEĞİL HALKA BÜTÇE’ 
 
Bildiri dağıtan HDP’liler, halkın iki kutuplu siyasete mahkum olmadığını belirterek, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın 3’üncü Yol siyasetine çağırdı. İktidarın politikalarına karşı Emek ve Özgürlük İttifakının çözüm önerilerinin sıralandığı bildiri dağıtımında, “ Biz savaşa değil gençlere, kadınlara, eğitime, sağlığa bütçe ayrılsın diyoruz. Biz, Türkiye’nin tüm renkleri ile bir araya gelerek Emek ve Özgürlük İttifakı ile demokratik cumhuriyeti kuracağımızı söylüyoruz” diye belirtildi.
 
ESENYURT / SANCAKTEPE
 
HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encu ve HDP Esenyurt İlçe Örgütü yöneticileri de, Esenyurt Meydanı’nda bildiri dağıtımı yaparak, halkı mitinge davet etti. Çağrıya çevrede bulunan çok sayıda esnaf ve yurttaş alkışlarla destek verdi.
 
Sancaktepe’ye gerçekleştirilen bildiri dağıtımında ise HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz ile çok sayıda ilçe yöneticileri yer aldı. 
 
BAHÇELİEVLER
 
Bahçelievler’in Şirinevler Meydanı’nda ki bildiri dağıtımına ise HDP Bahçelievler İlçe Örgütü yer aldı. Buradaki etkinliğe de vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu. Meydan’da bildiri dağıtmak için açılan stantları ziyaret eden gençler, kadınlar HDP’lileri alkışlarla karşıladı. 
 
HDP Güngören İlçe Örgütü, esnaf ve halka el broşürleri dağıtarak miting davet etti. Büyük ilgi alan partililer, çevrede bulunan kahvehanelere giderek mitingin önemini anlatıp halktan katılım istedi. 
 
‘ÇÖZÜM DEMOKRATİK CUMHURİYETTİR’
 
HDP Wan Milletvekili Sezai Temelli Avcılar’da bulunan Muşlular Derneği’nde halkla buluştu. Temelli, burada yurttaşları hem mitinge davet etti, hem de seçim sürecine dair açıklamalarda bulundu. Temelli, “Çözüm HDP’nin yürüttüğü 3’üncü Yol’dur. Çözüm demokratik cumhuriyettir” ifadelerinde bulundu. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.