en iyi rulet siteleri
İstanbul Barosu’ndan 2 gün sonra açıklama
  • Rojev
  • Güncel
  • İstanbul Barosu’ndan 2 gün sonra açıklama

İstanbul Barosu’ndan 2 gün sonra açıklama

İstanbul Barosu, Taksim’deki bombalı saldırı sonrası hedef gösterilen avukat Jiyan Tosun ile ilgili iki gün sonra açıklama yaptı.

ABONE OL
Kasım 15, 2022 07:30
İstanbul Barosu’ndan 2 gün sonra açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL –  İstanbul Barosu, Taksim’deki bombalı saldırı sonrası hedef gösterilen avukat Jiyan Tosun ile ilgili iki gün sonra açıklama yaptı. 
 
İstanbul Barosu, İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamada hedef gösterilen avukat Jiyan Tosun ile ilgili iki gün sonra açıklama yaptı. Tosun’a sahip çıkması konusunda eleştirilen baro yönetimi yaptığı açıklamada, “Temel hak ve özgürlükler söz konusu olduğunda, hak savunucusu çizgisinden hiçbir zaman ödün vermemiştir ve vermeyecektir” dedi.
 
Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Baromuz mensubu bir avukatın olayın faili olarak gösterilmek suretiyle afişe edilmesi, bireyin en temel haklarından olan, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi(AİHS) ile Anayasa’da da kaynağını bulan masumiyet karinesine aykırıdır. Lekelenmeme hakkına hukuksuz müdahaledir. Buna sebebiyet verenler hakkında gerekli soruşturma yapılmalıdır. İstanbul Barosu, tüm avukatlar ve yurttaşlarımız için, temel hak ve özgürlükler söz konusu olduğunda, hak savunucusu çizgisinden hiçbir zaman ödün vermemiştir ve vermeyecektir.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.