en iyi rulet siteleri
İran’da son bir ayda 13 Kürt idam edildi, 16 kolber katledildi
  • Rojev
  • Güncel
  • İran’da son bir ayda 13 Kürt idam edildi, 16 kolber katledildi

İran’da son bir ayda 13 Kürt idam edildi, 16 kolber katledildi

Kürdistan İnsan Hakları Örgütü, İran’da Şubat ayında 13 kişinin idam edildiğini, 82 kişinin tutuklandığını duyurdu.

ABONE OL
Mart 4, 2023 19:00
İran’da son bir ayda 13 Kürt idam edildi, 16 kolber katledildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
HABER MERKEZİ – Kürdistan İnsan Hakları Örgütü, İran’da Şubat ayında 13 kişinin idam edildiğini, 82 kişinin tutuklandığını duyurdu. 
 
Kürdistan İnsan Hakları Örgütü, İran’da yaşanan insan hakları ihlallerinin Şubat ayı bilançosuna ilişkin açıklama yaptı.  Açıklamada, Şubat ayında idam edilenlerin sayısının arttığı ve 13 Kürdün idam edildiği, 82 kişinin tutuklandığı ve 12 kişi hakkında hapis kararının kesinleştiği belirtildi. Açıklamada, tutuklular arasında en az 5 çocuğun olduğu ve 4 kadından 3’ünün hapis cezasına çarptırıldığı kaydedildi. 
 
16 KOLBER KATLEDİLDİ
 
Şubat ayında 16 kolberin katledildiği ifade edilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Şubat ayında 3 kolber trafik kazasında yaşamını yitirirken İran rejim güçlerinin doğrudan ateş açması sonucunda 12 kolber yaralandı, bir kolber de katledildi. Ayrıca geçen ay en az 3 kadın ve 5 erkek intihar ederken, 2 kadın da katledildi. Bunlarla birlikte mayın patlaması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti. İran rejiminin doğrudan açtığı ateş sonucu 4 kişi hayatını kaybederken tıbbi tedavinin engellenmesi nedeniyle bir tutuklu katledildi.” 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.