İran ve Rojhilat direnişi Amed’te konuşulacak
  • Rojev
  • Güncel
  • İran ve Rojhilat direnişi Amed’te konuşulacak

İran ve Rojhilat direnişi Amed’te konuşulacak

Rojhilat ve İran’da süren direnişe ilişkin Amed’te yarın “Doğu Kürdistan ve İran ayaklanmasının bugünü ve geleceği” paneli düzenlenecek.

ABONE OL
Ocak 7, 2023 07:30
İran ve Rojhilat direnişi Amed’te konuşulacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Rojhilat ve İran’da süren direnişe ilişkin Amed’te yarın “Doğu Kürdistan ve İran ayaklanmasının bugünü ve geleceği” paneli düzenlenecek.  
 
Amed’te Marksist Okul (DMA), Rojilat ve İran’da süren direnişi ve bugünden yarına olasılıklar üzerine panel düzenliyor. “Doğu Kürdistan ve İran ayaklanmasının bugünü ve geleceği” adıyla düzenlenecek panel Sur ilçesinde bulunan Demir Otel’de yapılacak. Yarın saat 12.00-16.00 arası gerçekleştirilecek panelde, “1979’dan günümüze Doğu Kürdistan ve İran’da değişim dinamikleri, Kürdistan ve İran’da devrimci değişimde kadının rolü, Bölgeyi domine eden İran rejiminin yıkılmasının Kürdistan ve bölge üzerindeki sonuçları” ele alınacak. 
 
Şerefxan Cizirî’nin moderatörlüğünü yapacağı panelde, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Parti Meclisi üyesi Xecê Şen, Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki Kürdistan Komünist Partisi (KKP) Genel Sekreteri Dr. Kawa Mahmoud, Kürdistan Emekçiler Partisi Politik Büro üyesi Bêkas Kadir ve DMA adına çağrıcı Kürdistan Komünist Partisi (KKP) Başkanı Sinan Çiftyürek sunum yapacak. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.