en iyi rulet siteleri
İhbarla gözaltına alınan 10 kişiye işkence
  • Rojev
  • Güncel
  • İhbarla gözaltına alınan 10 kişiye işkence

İhbarla gözaltına alınan 10 kişiye işkence

İskenderun Bit Pazarı’nda esnaf olan ve ihbar sonucu gözaltına alınan ve polis işkencesine uğrayan 10 kişiden 6’sı tutuklandı.

ABONE OL
Şubat 19, 2023 22:00
İhbarla gözaltına alınan 10 kişiye işkence
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HATAY – İskenderun Bit Pazarı’nda esnaf olan ve ihbar sonucu gözaltına alınan ve polis işkencesine uğrayan 10 kişiden 6’sı tutuklandı. 
 
İskenderun Bit Pazarı’nda esnaf olan M.Y., A.Y., A.Y., R.Y., B.A., C.Z., S.B., R.A., M.C.K. ve M.B. polislerce darp edilerek gözaltına alındı. Depremzede olduğu öğrenilen 10 kişiden M.B. ve S.B.’nin Suriyeli olduğu, emniyette de işkenceye maruz kaldıkları ve bazılarının ayakkabısız gözaltında tutuldukları öğrenildi. 
 
Emniyetteki ifade işlemlerinin ardından 12 kişi İskenderun Adliyesi’ne sevk edildi. Adliye koridorunda ters kelepçe ve ayakkabısız bir şekilde saatlerce bekletilen 10 kişinin, savcılık ifadeleri alındı. İskenderun 1. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 10 kişi, üzerine atılı “Bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık” suçunu reddetti. Mahkeme, M.Y., A.Y., R.Y., B.A., C.Z., S.B. hakkında, “Bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık” suçundan tutuklama kararı verdi. 
 
A.Y., R.A., M.C. ve M.B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.