en iyi rulet siteleri
‘Hemşirelerin sorunları çözülsün’

‘Hemşirelerin sorunları çözülsün’

Hemşireler Haftası’na dikkat çeken SES Antalya Şubesi Eşbaşkanı Şükran İçöz, hemşirelerin sorunlarının çözülmesini istedi.

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 10:40
‘Hemşirelerin sorunları çözülsün’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANTALYA – Hemşireler Haftası’na dikkat çeken SES Antalya Şubesi Eşbaşkanı Şükran İçöz, hemşirelerin sorunlarının çözülmesini istedi. 
 
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla şube binasında açıklama yaptı. Açıklama yapan SES Antalya Şubesi Eşbaşkanı Şükran İçöz, sağlık ekibinin en önemli parçası olan hemşirelerin sorunlarının çözülmesini talep ettiğini belirterek,  Hemşirelik Kanunu’nun mesleğin özüne yakışır, görev tanımına uygun şekilde düzenlenmesini istedi. 
 
İçöz, “Sağlık Bakanlığı ve Üniversiteler dışında diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımızın hem o kurumun temel işini yapıyor olarak kabul edilmemesi hem de sağlık iş kolundaki düzenlemelerin dışında tutulması uygulamasına son verilmelidir. Bu 12 Mayıs Hemşireler günü ve haftasında da mesleğimize sahip çıkıyor, taleplerimiz yerine getirilinceye ve haklarımızı alıncaya kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyor, tüm hemşire arkadaşlarımızı yanımızda olmaya, haklarımızı almak için birlikte mücadeleye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.