en iyi rulet siteleri
HDP’den 2019 Şirnex yerel seçimlerine ilişkin suç duyurusu
  • Rojev
  • Güncel
  • HDP’den 2019 Şirnex yerel seçimlerine ilişkin suç duyurusu

HDP’den 2019 Şirnex yerel seçimlerine ilişkin suç duyurusu

HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, 2019 yerel seçimlerinde Şırnex’teki yolsuzluklara ilişkin suç duyurusunda bulunurken, aynı durumun 14 Mayıs seçimlerinde de yapılıp yapılmayacağına ilişkin kovuşturma talep etti.

ABONE OL
Mayıs 11, 2023 17:00
HDP’den 2019 Şirnex yerel seçimlerine ilişkin suç duyurusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA – HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, 2019 yerel seçimlerinde Şırnex’teki yolsuzluklara ilişkin suç duyurusunda bulunurken, aynı durumun 14 Mayıs seçimlerinde de yapılıp yapılmayacağına ilişkin kovuşturma talep etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, 2019 Şırnex yerel seçimlerinde meydana gelen usulsüzlüklere ilişkin Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda, 2019 seçimlerinde usulsüzlük yapan kamu görevlileri hakkında soruşturma açılması ve yargılanması talep edilirken, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem parlamento seçimlerinde de aynı usulsüzlüklerin yapılmış olabileceğine dikkat çekti. Suç duyurusunda ayrıca sorumlular hakkında soruşturma ve kovuşturma işlemlerinin başlamasını talep etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.