en iyi rulet siteleri
HDP heyeti Elazığ’da: Sorunları çözeceğiz
  • Rojev
  • Politika
  • HDP heyeti Elazığ’da: Sorunları çözeceğiz

HDP heyeti Elazığ’da: Sorunları çözeceğiz

Elazığ’da esnaf ve yurttaşların sorunlarını dinleyen HDP heyeti, sorunlara çözüm üretebilecek bir parti olduklarını söyledi.

ABONE OL
Eylül 13, 2022 11:32
HDP heyeti Elazığ’da: Sorunları çözeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ELAZIĞ – Elazığ’da esnaf ve yurttaşların sorunlarını dinleyen HDP heyeti, sorunlara çözüm üretebilecek bir parti olduklarını söyledi.  
 
Malatya’da esnaf ve yurttaşlar ile dün buluşma gerçekleştiren ve aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, milletvekilleri Necdet İpekyüz ve Ayşe Sürücü’nün olduğu HDP heyetinin bugünkü durağı Elazığ oldu. Sabah saatlerinde kentteki HDP il ve ilçe yöneticileriyle birlikte temaslarda bulunan heyet, Hürriyet Caddesi üzerinde esnaf ve yurttaşları ziyaret etti.  
 
YURTTAŞLAR SORUNLARINI HDP İLE PAYLAŞTI 
 
HDP’li heyetine ilgi gösteren esnaf ve yurttaşlar, Türkiye’deki sorunların katmerleşerek devam ettiğini, özellikle ekonomik krizin kendilerini bitirme aşamasına getirdiğini iletti. HDP’li heyete sorunlarını anlatan bir yurttaş, geçen yıla oranla her şeyin çok pahalılaştığını dile getirerek, “Her şey yüzde 200 pahalılaşmış durumda. Bunun sebebi de iktidardır” diye belirtti. 
 
‘5 VERİYORLAR 10 ALIYORLAR’
 
Kentteki temaslar sırasında HDP’lilere emeklilerin sorunlarını aktaran bir yurttaş ise,  “Olan biz garibanlara oluyor. Zengin daha da zenginleşiyor, fakir de daha da fakirleşiyor. Bize 5 verip 10 alıyorlar” diyerek, tepkisini gösterdi. Kentte çiftçilik yapan birçok yurttaş ise mazotun çok pahalandığını, çiftçi gelirinin giderini karşılamadığını anlattı. 
 
‘ÜLKEYİ BİRLİKTE KURTARACAĞIZ’
 
Yurttaşların sorunlarını dinleyen HDP’liler ise, HDP’nin mevcut sorunlara çözüm üretebilecek ve bulabilecek bir parti olduğunu, demokratik bir Türkiye’yi el birliği ile kurabileceklerini söyledi. Konuşmalar sırasında bir yurttaşın, “Ülke uçuruma gidiyor” diye seslenmesi üzerine HDP’liler, ülkeyi birlikte uçurumda kurtaracaklarını yanıtını verdi. 
 
Heyetin kentteki temasları sürüyor. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.