DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 441078-0,61%
Diyarbakır
34°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hatimoğulları: Demokrasi İttifakı toplumun sorunlarını çözecek adres
  • Rojev
  • Kültür Sanat
  • Hatimoğulları: Demokrasi İttifakı toplumun sorunlarını çözecek adres

Hatimoğulları: Demokrasi İttifakı toplumun sorunlarını çözecek adres

"Çoklu Kriz Düzeni ve Seçimler" başlıklı panelde konuşan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Demokrasi İttifakı’nın toplumun bütün sorunlarını çözecek adres olduğunu söyledi.

ABONE OL
Temmuz 14, 2022 19:36
Hatimoğulları: Demokrasi İttifakı toplumun sorunlarını çözecek adres
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HATAY – “Çoklu Kriz Düzeni ve Seçimler” başlıklı panelde konuşan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Demokrasi İttifakı’nın toplumun bütün sorunlarını çözecek adres olduğunu söyledi.

Samandağ Kalkındırma Derneği ve Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 22’inci Geleneksel Evvel Temmuz Festivali’nin son günü panel ve konserlerle devam etti. “Çoklu Kriz Düzeni ve Seçimler” başlıklı panelin moderatörlüğünü Dr. Selim Matkap yaparken, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, konuşmacı olarak katıldı.

‘BİRLİKTE MÜCADELE’

Panelde ilk olarak konuşan Hatimoğulları, “Demokrasi İttifakı” nın toplumun bütün sorunlarını çözecek adres olduğunu ifade ederek, “Bu irade, bu toplumda var. Ekonomik krizin sonu, İstanbul Sözleşmesi’nin geri gelmesi, gençlerin iş bulması, ifade özgürlüğünün yaşanabilmesinin koşulu birlikte hareket etmekten geçiyor. Barış, özgürlük ve demokrasi ancak ve ancak mücadele ederek gelecektir” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, ciddi bir siyasal krizin yaşandığını belirterek, birlikte bir mücadele ile krizin ortadan kaldırılacağına işaret etti. Kaya, “İkinci yüzyılda demokrasi devrimini gerçekleştirmek zorundayız. Barışı, özgürlükleri geliştirmeden demokrasi devrimini gerçekleştiremeyiz. Bunu ancak birlikte yapabiliriz. Eşit yaşamı birlikte kurabiliriz” diye konuştu.

Festival, sanatçı Suavi’nin konseri ile son buldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.