en iyi rulet siteleri
Hatay’da depremzedelere bekçi şiddeti

Hatay’da depremzedelere bekçi şiddeti

Hatay'da, yakınının depremde yıkılan evinden eşyalarını almaya çalışan H.K. ile aynı binada oturan M.K., bekçilerin hakaret ve şiddetine maruz kaldı. Yaşanılanları anlatan H.K. bekçilerin cezalandırılmasını istedi.

ABONE OL
Mart 18, 2023 09:30
Hatay’da depremzedelere bekçi şiddeti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HATAY – Hatay’da, yakınının depremde yıkılan evinden eşyalarını almaya çalışan H.K. ile aynı binada oturan M.K., bekçilerin hakaret ve şiddetine maruz kaldı. Yaşanılanları anlatan H.K. bekçilerin cezalandırılmasını istedi. 
 
Depremin vurduğu merkezlerden Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Elektrik Mahallesi’nde, 2 kişi bekçi şiddetine maruz kaldı. Eşinin kız kardeşinin yıkılan evinden eşyalarını çıkarmaya giden H.K. ile aynı binada oturan M.K., bu esnada şiddete uğradı. Halkın tepki göstermesi üzerine bekçiler bölgeden ayrılırken, H.K. ve M.K. Yeni Devlet Hastanesi’nin arkasında kurulan Sahra Hastanesi’ne gidip darp raporu aldı. Daha sonra Vilayet Polis Merkezi’ne gidilerek, bekçiler hakkında “Kasten yaralama” suçundan suç duyurusunda bulunuldu.
 
H.K., yaptığı suç duyurusunda, eşinin kız kardeşinin isteği üzerine klima gibi malzemeleri almak için aynı binada oturan M.K. ile Simay Apartmanı’na gittiklerini, bir süre sonra yanlarına gelen bekçilere durumu anlattığını, M.K.’nin de e-devlet üzerinden binada ikamet ettiğini gösterdiğini belirterek, ancak buna rağmen bekçilerin ellerindeki klimayı alıp, kendilerine bağırmaya başladığını aktardı. “Neden bağırıyorsunuz?” diye sormaları üzerine bir bekçinin, “Burası OHAL” diyerek kendisine kafa ve yumruklarla saldırdığını ifade eden H.K., bu esnada M.K.’yi tutan bekçinin ise onu bırakarak yüzüne biber gazı sıktığını, yanındaki diğer bekçinin “Burada  devlet yok, devlette, yargıda biziz” dediğini belirtti. 
 
ŞİDDET VE HAKARET 
 
Biber gazından sonra M.K.’nin kendisini dışarıya çıkardığını anlatan H.K., daha sonra yumruk atan bekçinin yanlarına gelip kendisine ters kelepçe taktıktan sonra yere yatırıp tekmelemeye başladığını söyledi. “Çoluk çocuk sahibiyim ne yapıyorsun” dediği bekçinin kendisine ve çocuklarına küfür ederek, “Git beni Allah’ına, Cumhurbaşkanı’na şikayet et” diyerek bağırdığını belirten H.K., çevredeki yurttaşların tepki göstermesi üzerine bekçilerin tutanak dahi tutmadan kelepçeyi söküp, uzaklaştığını kaydetti. H.K., suç duyurusunda bekçilerin cezalandırılmasını istedi.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.