HABER-SEN: Promosyonlar güncellensin

HABER-SEN: Promosyonlar güncellensin

HABER-SEN Amed Şubesi üyeleri, artan enflasyon rakamlarının dikkate alınarak, PTT'lerdeki promosyonların güncellenmesini istedi.

ABONE OL
Ocak 9, 2023 08:40
HABER-SEN: Promosyonlar güncellensin
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – HABER-SEN Amed Şubesi üyeleri, artan enflasyon rakamlarının dikkate alınarak, PTT’lerdeki promosyonların güncellenmesini istedi. 
 
Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası (HABER-SEN) Amed Şubesi üyeleri, promosyonların yenilenmesi talebiyle Kayapınar ilçesinde bulunan PTT Başmüdürlüğü binası önünde açıklama yaptı. Açıklamada “Bankalar kazanırken PTT emekçisi kaybediyor, banka promosyonları yenilensin” yazılı pankartı yanı sıra “İş güvencemizden asla vazgeçmeyeceğiz”, “Kadrolaşma ve baskılara son”, “İnsanca yaşam, güvenceli iş, güvenli gelecek” yazılı lolipoplar açıldı. Açıklama esnasında sık sık “Bijî berxwedana kedkaran” (Yaşasın emekçilerin direnişi) sloganı atıldı. 
 
Açıklamayı okuyan HABER-SEN Amed Şubesi Mali Sekreteri Serhat Oktay, PTT çalışanlarının ücretleri üzerinden bankaların elde ettiği kardan paylarını istediklerini dile getirerek promosyonların güncellenmesini talep etti.
 
‘SEYİRCİ OLMAYCAĞIZ’
 
Son yıllarda artan enflasyon oranına dikkati çeken Oktay, 2022 yılı ve öncesinde promosyon anlaşması yapılan iş yerlerinde çalışan emekçilerin ciddi bir hak kaybına uğradığının altını çizdi. Oktay, bir çok kamu kurumunun eski promosyon anlaşmalarını tek taraflı olarak iptal ettiğini ve yeni anlaşmalar yaptığını hatırlatarak, “Bankaların artan bu devasa karlarında işçi ve emekçilerin kendilerine yatırılan maaş ve her türlü ücretlerinin değerlendirilmesi de etkilidir. Bizler emekçiler her geçen gün daha da yoksullaşırken, ücretlerimiz enflasyon karşısında bir mum gibi erirken seyirci olmayacağız. Emeğimizin üzerinden her kim nemalanıyor ve karına kar katıyorsa biz de kazandırdığımızın karşılığında hakkımız olanı istemekten geri durmayacağız” diye belirtti. 
Oktay, bütün iş yerlerinde promosyonun güncellenmesi için imza kampanyası başlattıklarını ifade etti. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.