en iyi rulet siteleri
Gazeteciler Çelik ve Yayla hakkında ceza talebi
  • Rojev
  • Güncel
  • Gazeteciler Çelik ve Yayla hakkında ceza talebi

Gazeteciler Çelik ve Yayla hakkında ceza talebi

Wan’da 2 yurttaşın helikopterden atılmasını kamuoyuna duyuran gazetecilerin gözaltına alınmasını haberleştiren gazeteciler Ferhat Çelik ve İdris Yayla hakkında mütalaa veren savcı, gazetecilerin cezalandırılmasını istedi.

ABONE OL
Nisan 28, 2023 09:00
Gazeteciler Çelik ve Yayla hakkında ceza talebi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Wan’da 2 yurttaşın helikopterden atılmasını kamuoyuna duyuran gazetecilerin gözaltına alınmasını haberleştiren gazeteciler Ferhat Çelik ve İdris Yayla hakkında mütalaa veren savcı, gazetecilerin cezalandırılmasını istedi. 
 
Wan’ın Şax (Çatak) ilçesinde askerler tarafından 11 Eylül 2020 tarihide askerler tarafından gözaltına alınan Servet Turgut ve Osman Şiban’ın helikopterden atılmasını kamuoyuna duyuran gazetecilerin gözaltına alınmasıyla ilgili haber yapan Mezopotamya Ajansı Yazı İşleri Müdürü Ferhat Çelik ve Jiyan Haber İmtiyaz Sahibi İdris Yayla hakkında “Terörle Mücadelede Görev Almış Kişileri Hedef Göstermek” suçlaması ile davanın duruşması, Van 2’nci Ağır Caza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya katılmayan gazeteciler ve avukatları mazeret bildirdi. 
 
CEZA TALEBİ 
 
Gazetecilerin ve avukatlarının katılmadığı duruşmada, iddia makamı esas hakkında mütalaasını sundu. Çelik ve Yayla’nın gazeteci olarak yükümlülüklerini yerine getirmediğini iddia eden savcı,  “… bilinçli bir şekilde soruşturmayı yürüten kurum ismi söylenmesi yeterliyken sanıkların haber konusunu daha da özele indirgeyerek soruşturmayı yürüten kamu görevlisi müştekiyi teşhir etmek suretiyle” üzerlerine atılı suçu işlediklerini ileri sürdü.
İddia makamı, gazetecilerin cezalandırılmasını istedi. 
Ara kararını açıklayan mahkeme, avukatların mazeretlerini kabul ederek, duruşmayı 4 Mayıs’a erteledi. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.