en iyi rulet siteleri
FPPK ve ORTE’den ulusal kongre çağrısı
  • Rojev
  • Güncel
  • FPPK ve ORTE’den ulusal kongre çağrısı

FPPK ve ORTE’den ulusal kongre çağrısı

Kurdistan Siyasi Tutsaklar Federasyonu ile İdam ve İşkenceyle Mücadele Örgütü, Kurdistan’a dönük saldırıları işaret ederek, ulusal kongrenin düzenlenmesini istedi.

ABONE OL
Kasım 21, 2022 21:30
FPPK ve ORTE’den ulusal kongre çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Kurdistan Siyasi Tutsaklar Federasyonu ile İdam ve İşkenceyle Mücadele Örgütü, Kurdistan’a dönük saldırıları işaret ederek, ulusal kongrenin düzenlenmesini istedi.

Kurdistan Siyasi Tutsaklar Federasyonu (FPPK) ile İdam ve İşkenceyle Mücadele Örgütü (ORTE), Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye ile Federe Kurdistan Bölgesi’ne dönük saldırılarına yaptıkları ortak açıklama ile tepki gösterdi.

Yapılan açıklamada, “Erdoğan’ın başında olduğu faşist Türk rejimi, Kürt halkına yönelik soykırım ve seçimlerde oy elde etmek amacıyla Güney Kürdistan ve Rojava’ya yönelik en kapsamlı hava saldırısını gerçekleştirdi. Saldırıda birçok kişi şehit düşerken birçok kişi de yaralandı” denildi.

Açıklamanın devamında İran’ın Güney Kürdistan topraklarında bulunan Doğu Kürdistanlı partilere yönelik saldırısına dikkat çekilerek, “Türk ve İran devletleri Kürtlere zarar verme konusunda yarışan Kürt düşmanlarıdır. Dünya bir taraftan Katar’daki dünya kupasıyla meşgulken Kürt düşmanları bunu fırsat bilerek Rojava ve Güney Kürdistan’a saldırıyor. İşgalcilerin saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Irak merkezi hükümetinden Irak ve Kürdistan Bölgesi sınırlarını korumasını veya saldırıları uluslararası kamuoyunun gündemine taşımasını talep ediyoruz. Kürdistan işgalcileri Kürt halkına karşı birlik içindedir. Kürdistan’ın dört parçasındaki güçler de buna karşılık ulusal kongreyi düzenlenmeli ve parçalanmaya son vermelidir” ifadelerine yer verildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.