en iyi rulet siteleri
Suriye krizinin 12’nci yılında MSD’den ulusal diyalog çağrısı
  • Rojev
  • Güncel
  • Suriye krizinin 12’nci yılında MSD’den ulusal diyalog çağrısı

Suriye krizinin 12’nci yılında MSD’den ulusal diyalog çağrısı

MSD, Suriye krizinin yıldönümünde açıklama yaparak demokratik ulusal güçleri, demokratik ve merkezi olmayan bir çözüm için Suriye diyaloğuna katılmaya çağırdı.

ABONE OL
Mart 15, 2023 12:00
Suriye krizinin 12’nci yılında MSD’den ulusal diyalog çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – MSD, Suriye krizinin yıldönümünde açıklama yaparak demokratik ulusal güçleri, demokratik ve merkezi olmayan bir çözüm için Suriye diyaloğuna katılmaya çağırdı.
 
Demokratik Suriye Meclisi (MSD), Suriye’de 15 Mart 2011’de başlayan krizin 12’nci  yıldönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Dış İlişkiler Dairesi’nin Qamişlo’daki merkezinde yapılan açıklamayı eşbaşkan Emine Omer okudu.
 
‘DEVRİMİN YÖNÜ DEĞİŞTİRİLDİ’
 
Suriye’de halk hareketinin Dera kentinden başladığına değinilen açıklamada “Suriye Devrimi’nin yönü değiştirildi, Suriyelilerin umut ve hayalleriyle hiçbir ilgisi olmayan partilerin çıkarları için kullanıldı. Öte yandan tarihi başarılar da elde edildi, öncelikle eski ideolojik ve siyasi kalıpları kırıldı, özgüven arttı. Bu iki başarı kaybedilmemeli” denildi.
 
Suriyelilerin baskı ve işgale karşı gösterdiği cesaret ve fedakarlıkları selamlayan Emine Omer, MSD’nin Suriye’deki tüm halkların onurlu yaşam ve özgürlük talebini desteklediğinin altı çizdi.
 
MERKEZİ OLMAYAN BİR SURİYE İÇİN 
 
MSD açıklamasının sonunda, “Tüm yurtseverlere ve gönüllülere halkın fedakarlıklarına layık bir çalışma yürütmesi, birlik olması ve ulusal birlik olması çağrısı yapıyoruz. Aynı şekilde uluslararası toplum Suriye halkının demokratik değişim, barışın, güvenliğin ve onurlu bir yaşamın sağlanması taleplerine kulak vermeli. Tüm demokratik ulusal güçler demokratik ve merkezi olmayan bir Suriye için ulusal diyaloğa katılmalı” çağrısı yapıldı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.