en iyi rulet siteleri
Fırat Nehri çöp akıyor

Fırat Nehri çöp akıyor

Fırat Nehri’nin Birecik ilçesinde akan kısmında çöp akıyor. Çevreye kötü koku yayan nehrin temizlenmesi yönünde yapılan çağrı ve yetkili kurumlara verilen dilekçeler yanıtsız bırakılıyor.

ABONE OL
Eylül 22, 2022 11:00
Fırat Nehri çöp akıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
URFA –  Fırat Nehri’nin Birecik ilçesinde akan kısmında çöp akıyor. Çevreye kötü koku yayan nehrin temizlenmesi yönünde yapılan çağrı ve yetkili kurumlara verilen dilekçeler yanıtsız bırakılıyor. 
 
Urfa’nın Birecik ilçe merkezini ikiye ayıran Fırat Nehri’nin suyu çöp ve çeşitli atıklar içinde. Birecik ilçesinde kanalizasyon sularının Fırat’a karışmasının yanı sıra suya bırakılan çöpler nedeniyle sudan çevreye rahatsız edici kokular yayılıyor. İnsan ve suda yaşayan canlıların sağlığını hiçe sayan kirliğe karşı yurttaşların “nehir temizlensin” çağrıları yanıtsız kalıyor. Birçok defa Birecik İlçe Belediyesi, Urfa Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na dilekçeler veren mahalle muhtarları ve yurttaşlar, yetkililerin “Gerekli çalışmalar en kısa zamanda yapılacak” demelerine karşı yıllardır herhangi bir temizlik çalışması yapılmadı. Fırat Nehri’ne kirlilik nedeniyle yaklaşılmadığını belirten yurttaşlar sanal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla nehrin bir an önce temizlenmesini istedi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.