en iyi rulet siteleri
Eylemdeki işçilerin Newroz ateşi etrafında direnişi sürüyor
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Eylemdeki işçilerin Newroz ateşi etrafında direnişi sürüyor

Eylemdeki işçilerin Newroz ateşi etrafında direnişi sürüyor

Limak Holding’in Ataşehir’de bulunan şantiyesinde ücretlerini alamadıkları için iş bırakan işçiler, yaktıkları Newroz ateşi etrafında slogan atarak direnişi sürdürüyor.

ABONE OL
Mart 14, 2023 13:40
Eylemdeki işçilerin Newroz ateşi etrafında direnişi sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Limak Holding’in Ataşehir’de bulunan şantiyesinde ücretlerini alamadıkları için iş bırakan işçiler, yaktıkları Newroz ateşi etrafında slogan atarak direnişi sürdürüyor. 
 
İstanbul Finans Merkezi’nde bulunan Limak Holding’in inşa ettiği Merkez Bankası inşaatında Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İş) ile İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası (İyi- Sen) üyesi yüze yakın işçi, yaklaşık 3 aydır ödeme alamadıkları için dün iş bıraktı. 
 
Şirket yetkilileriyle görüşme gerçekleştiren işçiler, ödeneklerini alamayınca bugün şantiye içinde, “Limak şaşırma sabrımızı taşırma” sloganları attı. 
 
İŞÇİLERDEN NEWROZ ATEŞİ 
 
İşçiler baretlerini yere vurarak, şirket yöneticilerini protesto etti. İşçiler daha sonra eylem yaptıkları alanda Newroz ateşi yaktı. Newroz ateşi etrafında “Direne, direne kazanacağız” sloganları atan işçiler halay çekti. İşçilerin eylemi devam ediyor.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.