en iyi rulet siteleri
Erdoğan: Bugüne kadar görülmemiş arama kurtarma ekibini bir araya getirdik
  • Rojev
  • Politika
  • Erdoğan: Bugüne kadar görülmemiş arama kurtarma ekibini bir araya getirdik

Erdoğan: Bugüne kadar görülmemiş arama kurtarma ekibini bir araya getirdik

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, bir kez daha depremde devlet kurumlarının zafiyetlerini görmeyerek “Bugüne kadar en büyük arama kurtarma ekibini bir araya getirdik” dedi.

ABONE OL
Mart 15, 2023 13:00
Erdoğan: Bugüne kadar görülmemiş arama kurtarma ekibini bir araya getirdik
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ- Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, bir kez daha depremde devlet kurumlarının zafiyetlerini görmeyerek “Bugüne kadar en büyük arama kurtarma ekibini bir araya getirdik” dedi. 
 
AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Dünden bu yana devam eden sele değinen Erdoğan, dere yatakları kenarlarına yapılan ev ve yolların oluşturduğu felaketi görmezden gelerek “Yaşadığımız felaketleri hafızalarımızda ne kadar sıkı muhafaza edersek onlardan çıkartacağımız dersler de o derece güçlü olur. Bunun için tekrar hatırlama ve hatırlatmada fayda görüyorum” dedi. 
 
6 Şubat’ta Mereş merkezli depreme ilk andan itibaren müdahale ettiklerini bakanların birkaç saat sonra çalışmaları şehirlerden koordine ettiklerini savunan Erdoğan, “Ülkemizin ve milletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Ancak yıkım öylesine büyüktü ki her binaya tek bir arama kurtarma personeli bile göndersek aynı anda hepsine yetişebilmek mümkün değildi. Türkiye bu depremde dünyada bugüne kadar görülen en büyük arama kurtarma ekibini bir araya getirmiştir. Çalışmaların bu kadar kısa sürede tamamlanabilmesini de buna borçluyuz. Buna rağmen yıkıntılar altında kalan vatandaşlarımız ve onların yakınları serzenişlerinde sonuna kadar haklıdır. Hepsinin de acılarını yürekten paylaşıyor, kollarımızı ve kalbimizi sonuna kadar kendilerine açıyoruz” diye konuştu. 
 
Eroğan, Depremin büyük yıkım yarattığı kentlerde 27 Mart’ta eğitim –öğretimi başlatmayı planladıklarını da söyledi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.