en iyi rulet siteleri
CHP Sözcüsü Öztrak: Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır
  • Rojev
  • Politika
  • CHP Sözcüsü Öztrak: Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır

CHP Sözcüsü Öztrak: Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yurt dışından gelen sandıklardan sadece 300’ünün sayılmadığını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turda sonuçlanacağı kesinleşmiştir” dedi.

ABONE OL
Mayıs 15, 2023 11:32
CHP Sözcüsü Öztrak: Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yurt dışından gelen sandıklardan sadece 300’ünün sayılmadığını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turda sonuçlanacağı kesinleşmiştir” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, seçim sonuçlarına ilişkin CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantı da seçim sonuçlarına ilişkin bilgilendirme yapan Öztırak, dün yapılan seçimlerin Erdoğan’ın halktan güvenoyu almadığını gösterdiğini belirtti.
 
‘CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ İKİNCİ TURA KALMIŞTIR’
 
Öztrak, mevcut durumda sandıkların tamamına yakının sayıldığına dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Yurt dışından gelen sandıklardan sadece 300 civarında sandık henüz sayılmamıştır. Bunlar da sonucu değiştirmeyecektir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turda sonuçlanacağı artık kesinleşmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi kesin olarak ikinci tura kalmıştır.”
 
‘İKİNCİ TURDA MUTLAKA KAZANACAĞIZ’
 
Seçimlere katılım oranının yüzde doksan olduğuna dikkat çeke Öztrak, sandıklarda bekleyen müşahit, avukat ve gönüllü çalışanlara teşekkür ederek, şunları söyledi: “Dün akşam sabaha kadar gösterdikleri büyük fedakarlığı 28 Mayıs’ta da göstereceklerinden ve milletimizin tek bir oyunun bile heba olmasını sağlayacaklarından eminiz. Önümüzdeki 15 gün boyunca hakkı, hukuku ve adaleti bu ülkeye getirmek için elimizden geleni yapacağız. Milletimizin iradesi her şeyin üstündedir. İkinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız. Millet İttifakı, ipi önde göğüsleyecek. Biz kazanacağız. Kazanan demokrasi olacak, kazanan Türkiye olacak.”
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.