en iyi rulet siteleri
Erdoğan balkondan ‘yargıya müdahale’ mesajı verdi
  • Rojev
  • Politika
  • Erdoğan balkondan ‘yargıya müdahale’ mesajı verdi

Erdoğan balkondan ‘yargıya müdahale’ mesajı verdi

Beştepe’de balkona çıkan Erdoğan, Selahattin Demirtaş üzerinden yargıya müdahalesini sürdürerek, “Bizim iktidarımızda cezaevinden çıkması mümkün değil” dedi.

ABONE OL
Mayıs 28, 2023 22:00
Erdoğan balkondan ‘yargıya müdahale’ mesajı verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Beştepe’de balkona çıkan Erdoğan,  Selahattin Demirtaş üzerinden yargıya müdahalesini sürdürerek, “Bizim iktidarımızda cezaevinden çıkması mümkün değil” dedi.

İhlaller ve usulsüzlüklerin tavan yaptığı ikinci tur seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre 13’üncü Cumhurbaşkanı seçilen Cumhur İttifakı adayı Tayyip Erdoğan, Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan “balkon” konuşması yaptı. Cumhur İttifakı partileriyle birlikte balkona çıkan Erdoğan, muhalefeti hedef alarak, yargıya müdahaleyi sürdüreceğinin mesajını verdi. 
 
MİLLET İTTİFAKI’NI HEDEF ALDI
 
Millet İttifakı’nın hedef alan Erdoğan, “2018’de CHP’nin vekil sayısı 146 idi. 2023’te vekil sayısı 169. Gördüğünüz gibi bir artış var. Fakat, burada kiralık vekiller var. 40 tane kiralık vekil… Yüzde 1 oy alan partilere 40 tane kiralık vekil verdi. Sayı 129’a düştü” sözlerini sarf etti. 
 
Montaj olduğunu itiraf ettiği videoyu tekrar dile getiren Erdoğan, “Kandil’dekilerle, bir video çekimi ile onları arkaya alıp ‘haydi’ diyebilirsiniz ama bu millet yutmuyor. 17 vekil düşmüş durumda” ifadelerini kullandı. 
 
YİNE DEMİRTAŞ’I HEDEF ALDI 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP ) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı da yine hedef alan Erdoğan, “Selo’yu istediğin gibi dışarı çıkaramazsın. Bizim iktidarımızda böyle bir şeyin gerçekleşmesi mümkün değildir. Bizim iktidarımızda adalet, mülkün esasıdır! Bu değiştirilemez” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.