en iyi rulet siteleri
Emine Şenyaşar: 2 yıldır zulme uğruyorum
  • Rojev
  • Güncel
  • Emine Şenyaşar: 2 yıldır zulme uğruyorum

Emine Şenyaşar: 2 yıldır zulme uğruyorum

Ferit Şenyaşar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekerek, "Bir anne iki yıldır Urfa Adliyesi önünde adalet bekliyor" diye belirtirken, anne Emine Şenyaşar da, " İki yıldır zulme uğruyorum" dedi.

ABONE OL
Mart 8, 2023 10:00
Emine Şenyaşar: 2 yıldır zulme uğruyorum
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Ferit Şenyaşar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekerek, “Bir anne iki yıldır Urfa Adliyesi önünde adalet bekliyor” diye belirtirken, anne Emine Şenyaşar da, ” İki yıldır zulme uğruyorum” dedi. 
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 716’üncü gününde devam diyor.
 
Pirsûs’tan Urfa Adliyesi önüne gelen Şenyaşar ailesi, “Şenyaşar ailesi için Adalet” yazılı pankartın önünde nöbetlerini başlattı.
 
6 Şubat’ta meydana gelen depremde yaşamını yitirenler için başlatılan “Sen de pencerende bir mum yak” eylemi kapsamında mum yakarak nöbete başladı. Adliye önünde konuşan Ferit Şenyaşar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekerek, “Bir kadın, bir anne iki yıldır Urfa Adliyesi önünde adalet bekliyor. Bu adaletsizliği herkes biliyor, herkes görüyor. Adaleti sağlamakla görevli yargı çaresiz bırakılmış, görevini yerine getiremiyor. Hastanede bu annenin iki evladını ve eşini katleden mevcut iktidarın milletvekillidir. Cumhurbaşkanının arkasına sığındığı için yargı görevini yerine getirmiyor” şeklinde konuştu. 
 
FİLM GÖSTERİMİ YAPILACAK 
 
Adalet Nöbeti eylemlerinin yarın ikinci yılını dolduracağını ifade eden Şenyşar, “Annenin adalet mücadelesi kitaplaştırıldı, belgesele konu oldu. Bu belgesel uluslararası film festivallerinde gösterilmekte. Yarın da ikinci yıla özel olmak üzere Urfa Barosu Tahir Elçi konferans salonunda saat 14:00’da annenin mücadelesinin belgesel gösterimi yapılacak. Duyarlı olan bütün sivil toplum örgütlerini, yurttaşları bekliyoruz” çağrısında bulundu. 
 
Emine Şenyaşar, “Herkes için adalet istiyoruz. 2 yıldır burada oturuyorum, zulme uğradım, kaç defa oğluma şiddet uyguladılar. Kayıtları çıkarsınlar, bütün dünya çocuklarımın nasıl katledildiğini görsün” dedi. 
 
Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Haliliye İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Emine Şenyaşar’ı ziyaret ederek, dayanışma mesajlarını ileti. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.