en iyi rulet siteleri
Êlih’ten 1 Mayıs çağrısı: Emek düşmanlarına karşı alanları dolduralım
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Êlih’ten 1 Mayıs çağrısı: Emek düşmanlarına karşı alanları dolduralım

Êlih’ten 1 Mayıs çağrısı: Emek düşmanlarına karşı alanları dolduralım

Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Deniz Topkan, Êlih’te düzenlenecek 1 Mayıs için “Emek düşmanı iktidar politikalarına karşı alanları dolduralım” çağrısı yaptı.

ABONE OL
Nisan 29, 2023 07:40
Êlih’ten 1 Mayıs çağrısı: Emek düşmanlarına karşı alanları dolduralım
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ÊLIH – Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Deniz Topkan, Êlih’te düzenlenecek 1 Mayıs için “Emek düşmanı iktidar politikalarına karşı alanları dolduralım” çağrısı yaptı. 
 
Tüm dünya işçilerinin Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs, bu yıl Türkiye ve Kurdistan’da 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlerin arifesinde karşılanıyor. 1 Mayıs’ın kutlanacağı kentlerden biri de Êlih. Kentte düzenlenecek miting öncesi saat 11.00’de Milli Eğitim Vakfı İlkokulu önünde toplanılarak, kortej halinde alana girilecek. 1 Mayıs programı 8 Mart Kadın Parkı’nda gerçekleşecek. Mitinge, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eş Sözcüsü İbrahim Akın ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır katılacak. Mitingde, sanatçı Agit Işık ve Kolektifa Rîtmên Azad sahne alacak. 
 
Êlih Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Deniz Topkan,  işçilerin, kamu emekçilerinin, gençlerin, kadınların, emeklilerin, çocukların geleceği için tarihsel bir dönemde 2023 1 Mayıs’ına gittiklerini belirtti. KHK rejimi, kayyımlar, siyasi linçlerin, gözaltıların yaşandığı bir süreçte 1 Mayıs’ı karşıladıklarını kaydeden Topkan,  “Memleketi şirket gibi yönetenler, bu memleketin tüm değerlerini üreten milyonları yoksullaştırdılar. Ancak mücadelemizi bastıramadılar. Halkın, adalet, barış, kardeşlik ve eşit yurttaşlık mücadelesi dimdik ayakta” diye konuştu.
 
YENİ TOPLUMSAL DÜZEN İÇİN…
 
Topkan, nasıl bir dünya istediklerini bir kez daha miting alanından haykıracaklarını belirterek, “Umutlarımızı, taleplerimizi, haklarımızı 1 Mayıs meydanlarında haykıracağız. Ülkemizin demokrasinin yeniden kuruluşunun ancak ve ancak işçi sınıfıyla, emekçilerle mümkün olduğunu 1 Mayıs meydanlarında haykıracağız. Yeni bir toplumsal düzen için yeni bir başlangıç yapacağız. Bu ülkenin tüm değer ve güzelliklerini üreten biz işçilerin, emekçilerin yöneten olduğu bir düzen kurma irademizle meydanlarda birlik olacağız. 2023 1 Mayıs’ı yeni bir başlangıçtır. Bu ülkenin gerçek sahipleri olarak geleceğimize sahip çıkacağız. Meydanları dolduracak ve bizler haykıracağız” ifadelerini kullandı.
 
Mitinge katılımın önemli olduğunu kaydeden Topkan, alanı hınca hınç doldurarak iktidarın emek düşmanı politikalarına cevap vermeye çağırdı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.