en iyi rulet siteleri
DFG’den gözaltılara tepki: Susturamayacaksınız!
  • Rojev
  • Güncel
  • DFG’den gözaltılara tepki: Susturamayacaksınız!

DFG’den gözaltılara tepki: Susturamayacaksınız!

Diyarbakır merkezli operasyonda gazetecilerin gözaltına alınmasına tepki gösteren DFG, “Özgür Basın 30 yılı aşkın süredir bombalamalar, katletmeler ve gözaltı operasyonlarına boyun eğmedi bugün de eğmeyecek” dedi.

ABONE OL
Nisan 25, 2023 09:00
DFG’den gözaltılara tepki: Susturamayacaksınız!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Diyarbakır merkezli operasyonda gazetecilerin gözaltına alınmasına tepki gösteren DFG, “Özgür Basın 30 yılı aşkın süredir bombalamalar, katletmeler ve gözaltı operasyonlarına boyun eğmedi bugün de eğmeyecek” dedi. 
 
Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Amed merkezli yapılan operasyona yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi. Kürt gazetecilerin de bulunduğu 100’ü aşkın kişinin gözaltına alınmasına tepki gösteren DFG, Özgür Basın’ı susturmaya yönelik girişimlerin nafile olduğunu vurguladı. 
 
DFG’nin açıklaması şöyle: “Diyarbakır merkezli 21 ilde yapılan operasyon kapsamında 100’ü aşkın kişi evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Gazetecilerden, siyasetçilere, avukatlardan sanatçılara kadar çok sayıda kişinin gözaltına alındığı, kurumlarına baskın düzenlenen operasyona 24 saat kısıtlılık kararı konuldu. Aralarında derneğimiz yöneticisi ve Xwebûn Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kadri Esen, gazeteciler Abdurrahman Gök, Ahmet Kanbal, Mikail Barut, Mehmet Yalçın, Osman Akın, Mehmet Şah Oruç, Beritan Canözer, Mehmet Yalçın, Mıkail Barut, Salih Keleş, Remzi Akkaya ve Arif Akkaya gözaltına alındı. Son 10 ayda Kürt gazetecilere yönelik operasyonlarda 27 meslektaşımız gözaltına alınarak tutuklandı. Bu operasyonun da Özgür Basın’ı, Kürt gazetecileri susturmaya yönelik operasyonların devam halkası olduğunu biliyoruz. 
 
Türkiye tarihinin en kritik seçimlerine 19 gün kala yapılan bu operasyon hiç kuşku yok ki bir ‘seçim operasyonudur’! Kürt halkını susturmak amacıyla siyasetçilerine, avukatlarına, sanatçılarına ve gazetecilerine yönelik bu operasyonlara derhal son verilmelidir. Özgür Basın 30 yılı aşkın süredir bombalamalar, katletmeler ve gözaltı operasyonlarına boyun eğmedi bugün de eğmeyecek! Özgür Basın’ı susturmaya yönelik bu hamleler nafiledir. Hakikatin kalemini bükemezsiniz. Susturamayacaksınız!”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.