‘Çıkarılan tüm KHK’lar iptal edilsin’
  • Rojev
  • Ekonomi
  • ‘Çıkarılan tüm KHK’lar iptal edilsin’

‘Çıkarılan tüm KHK’lar iptal edilsin’

Eylemlerinin 137'nci haftasında bir araya gelen KHK'lılar, yaşadıkları ekonomik sorunlara dikkat çekerek, “Çıkarılan tüm KHK’lar iptal edilsin” denildi.

ABONE OL
Ocak 18, 2023 16:40
‘Çıkarılan tüm KHK’lar iptal edilsin’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İZMİR – Eylemlerinin 137’nci haftasında bir araya gelen KHK’lılar, yaşadıkları ekonomik sorunlara dikkat çekerek, “Çıkarılan tüm KHK’lar iptal edilsin” denildi.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) 2 Nolu İzmir Şubesi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine geri dönmesi için yaptığı oturma eyleminin 237’nci haftasını Karşıyaka İskele karşısında gerçekleştirdi. Eylemde, “İhraç tecrittir. Tecrit insan hakları ihlalidir. Hak ihlallerine hayır. İşimize geri döneceğiz” pankartı açılırken, sık sık,  “Direne direne kazanacağız”  sloganı atıldı. Açıklamaya çok sayıda kişi katıldı.

‘ONARILMAZ ACILAR YAŞATTILAR’

Açıklamayı yapan Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Veysel Beyazadam, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ülkede yaşatılan çoklu hukuksuzluktan iktidar ve çevresi hariç herkesin payına düşeni aldığını anımsatarak, “Ancak tüm olup biten içerisinde KHK’lerle işlerinden edilenler onarılmaz acılar çekti. Bugün ülkenin içerisinde bulunduğu demokrasi ve özgürlükler mücadelesi kadar ekonomik sıkıntılarla da karşı karşıyayız. Bu sıkıntıları had safhada yaşasınlar diye cezalandırılmak istenen ihraçlar direndiler. ‘Ağaç kökü yesinler’ söylemi ile ölüme mahkum edilmek istendiler” dedi.

‘KHK İPTAL EDİLSİN’

Beyazadam, mücadelelerinin KHK’lerin iptal edilerek normalleşmenin adımlarının atılmasına yönelik olduğunu belirterek, “İçerisinde OHAL Komisyonu’nun da bulunduğu bu çoklu hukuksuzluğu gidermenin tek yolu çıkarılan tüm KHK’lerin iptal edilmesidir. İşlerinden ihraç edilen tüm arkadaşlarımız işine iade edilene kadar bu mücadelemiz sürecek” diye konuştu. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.